TopStar

3. prosince 2013 16:50

Dagmar Dandová

Jan Čenský: Rumunské útulky připomínají koncentráky

Herec Jan Čenský se zapojil do protestu proti nehumánnímu a masovému vybíjení psů v Rumunsku. Herec tak dal veřejně najevo svůj nesouhlas s tím, že jsou denně krutě zabíjeni toulaví psi.

„Určitě je zapotřebí víc takových akcí, jako byl sobotní protest Stop Killing Dogs na pražském Jungmannově náměstí. Všichni by měli vědět, co se děje a měli by být více informovaní. Jedině tím se může spousta věcí změnit a poukázat na ně,“ řekl Čenský, který je velkým milovníkem zvířat.

„Jednou v životě jsem měl co do činění se psem, který byl zavřený v útulku. Nikdy v životě předtím jsem se nesetkal s tak velkou oddaností, upřímností a hlubokou láskou. Ty chvíle mi dodnes chybí a jsou pro mě stále velmi citlivé,“ přiznal se herec.

„Když se dívám do očí pejskům v psích útulcích, říkám si, kolik bychom jim asi museli dát lásky, abychom jim mohli aspoň částečně vynahradit jejich nekonečnou lásku a oddanost. Mluví k nám tak hlasitě a přece to někteří neslyší,“ povzdychl si Čenský.

„Přál bych si, abychom jim všichni dokázali naslouchat. Rád bych poděkoval organizátorům, ale také všem lidem, kteří přišli na podnět skupiny Fair Play CZ a 269 CZ,“ dodal.

Akce se na podporu rumunských psů se zúčastnil i DJ Petr Zvěřina.

„Sám vím, jaká je psí láska a pro mě je to ten největší a nejsilnější cit, co jsem poznal. Samozřejmě nemohu opomenout cit mé ženy – smích… ale to je něco jiného. Oba milujeme zvířata a vždy se postavíme za dobrou věc,“ řekl Zvěřina, kterého na Jungmannovo náměstí přišla podpořit i manželka Nikola.

-dad-

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také