TopStar

29. května 2015 10:32

Barbora Koukalová

Jana Nečasová je oficiálně nadčlověk: Soudkyně dnes řekla, že je čistá jak lilie a zprostila ji viny

Jana Nečasová, špatně odbarvená hokynářka z vládního kabinetu, která svým běsněním položila vládu, je nevinná. Žárlivka nechávala sledovat rozvědkou manželku svého milence a překračovala své pravomoce, přesto dnes odešla od soudu čistá jak lilie. Tak k čemu všechno to divadlo s odposlechy?

Kdo měl morální problém se zveřejňováním odposlechů tehdejších milenců Petra Nečase a Jany Nagyové, nyní manželů Nečasových, tomu to bylo obhajováno tak, že veřejnost všechny tyhle na první pohled soukromé hovory slyšet musí, aby pak nenastalo divení lidí, proč a v jaké výši Nečasová dostane žalář.

Jelikož dalece překročila své pravomoci snaživé sekretářky. Jelikož ovládala premiéra země a přes něj řídila chod tohoto státu. Jelikož si nechávala dávat drahé dary a dojednávala vysoké kšefty pro svoje kamarády. Jelikož to je žárlivá a panovačná mrcha, proto jí nebylo trapné rozvědku, aparát placený z vašich peněz, použít na sledování své sokyně v lásce.

Dnes se o výši jejího trestu rozhodovalo u soudu a napnutý občas samozřejmě po tomhle ročním divadle čekal výsledek. Dočkal se.

Jana Nečasová je volná a neprovinila se ničím. Nebo prozatím tedy ne tím, že by zneužívala státní aparát ke svým soukromým účelům. Důkazů o tom, že nechává sledovat rozvědčíky tehdejší manželku Petra Nečase, lidé už slyšeli. Přesto dnes ráno soudkyně oficiálně prohlásila, že je Nečasová nevinná a vy teď můžete sedět doma u internetu a přemýšlet nad tím, jestli má cenu se stěhovat do jiné země.

Já bych řekla, že ani nemá, ono to je s těmi nadlidmi všude stejné, takže ani úprk za hranice s vírou v lepší soudnictví by vám klid na duši nepřinesl. Žalobce Nečasové se navíc na místě odvolal, tak to za pár měsíců může být jinak. Ale zase na druhou stranu mám pro vás dobrou zprávu. Nečasová teď může požadovat od státu i finanční odškodnění za vazbu v řádu statisíců.

Dobrý den!

(bk)

Sdílejte článek
Štítky lilie Petr Nečas odposlech Jana Nagyová

Přečtěte si také