TopStar

11. května 2013 11:30

Blanka Konrádová

Janda se s tím nemaže: Rozepsal, kdo a kdy bude vařit

Zpěvák Dalibor Janda (60) zná skvělý recept na pravidelné domácí stravování: rozpis dnů, kdy bude kdo vařit. Janda vaří v pátek, dcera Jiřina v úterý a chudák manželka po zbytek týdne.

„Nebaví mě vařit pro sebe, to si udělám maximálně tak knedlík s vajíčkem, ale pro jiné vařím rád. Pravidelně kuchtím jednou týdně, aby mě to neomrzelo. Máme to bezvadně rozdělený,“ řekl Janda, který se objevil na křtu Velké japonské kuchařky svého fanouška Tomio Okamury.

S Tomiem jsme kamarádi: Mám rád odvážný lidi a to on určitě je. Vždycky jsme se někde potkali a on mi říkal, že si hrozně rád prozpěvuje moje písničky, tak jsme se začali povídat a od té doby se vídáme skoro pravidelně.

Z jeho kuchařky mám fakt radost, ale já Tomiovi říkal, že se bojím syrových jídel. Nevěřím, že u nás jsou k dostání čerstvé ryby. Určitým způsobem věřím japonským kuchařům, ale českým teda ne,“ narážel Janda na nedávnou tatarákovou aféru, kdy po syrovém hovězí dostalo několik lidí škrkavky. „Dcera ale miluje suši, tak jsem zvědavý, až to doma připraví,“ uvedl zpěvák, který má teď opravdu napilno.

„Jedu po letech na turné s kapelou Prototyp a vydal jsem Karaoke Párty, takovou srandu se základem mých písniček. Dá se na to skvěle poskakovat. A také chystám výběrovku, průřez mým životem, kde bude 60 hitů a koncem roku chystám velký koncert v O2 Aréně.“

Janda nedávno oslavil šedesáté narozeniny a do důchodu se rozhodně nechystá. „Měl jsem velkou oslavu v Klubu Lávka, kam přišlo asi 350 lidí. Horší bylo, že já, který nepiju alkohol, jsem dostal asi 125 flašek. Musel jsem si kvůli tomu pořídit speciální skříň, kde je mám uložené. Kdybyste chtěli někdo flašku, tak si řekněte. Ale největší radost jsem měl z cedule, kterou mi dal Luboš Xaver Veselý. Pověsím si na barák: v tomto domě žije skladatel Dalibor Janda.“

-dad-


Přečtěte si také