TopStar

12. prosince 2014 14:17

Jason Lee z Jmenuju se Earl. 7 let profi skejťák. Co ještě nevíte?

Tak... Pár info o představiteli týpka, který se jmenu je Earl, možná fakt nevíte. Například to, že byl skejťák – sedm let strávil na skateboardu jako profík a seknul s tím až ve chvíli, kdy se rozhodl, že si zkusí herectví, protože herci byli skoro všichni jeho kámoši. "Přišlo mi to jako OK nápad."

Herec Jason Lee je v "civilu" na první pohdled usedlý chlapík. Na svoji free minulost už jen vzpomíná, je podruhé ženatý a podniká.

Když mubylo třináct, stoupnul si poprvé na prkno a sedm let z něho de facto neslezl. Tehdy byli skateboarďáci modly, tenhle sport začínal a Jason u toho byl. Právě díky němu se zpopularizoval trik s názvem "360 flip", legenda skateboardingu Tony Hawk ho dokonce zmínil ve své knize. "Kolena jsem měl samou jizvu, jeden čas zlomené obě ruce naráz," vzpomíná herec. "Ale byly to perfektní časy." Společně s kamarádem začal Jason obchodovat se skateboardovým oblečením i skateboardy, dodnes se tomu věnuje, spoluvlastní firmu Stereo Skateboards.

Také před kamerou se poprvé objevil na skatu, nechal se najímat do hudebních klipů. "Pak jsem ale uviděl Steva Buscemiho v Barton Finkovi a věděl jsem, že chci být ve filmu."

Rolí (větších i menších) bylo víc, namluvil i postavičky v kreslených filmech, například v Úžasňácích. Nejúžasnější je ale on sám ve Jmenuju se Earl (sledujte na Prima COOL). Natočil 96 epizod, filmování skončilo v roce 2009.

Podruhé ženatý

S dětmi na premiéře Madagaskaru

Sdílejte článek
Štítky skateboard

Přečtěte si také