TopStar

21. května 2015 17:06

Petr Cífka

Jeremy Clarkson poprvé otevřeně promluvil a uznal svoji chybu. Už se ale těší na nový job!

Britský moderátor se naposledy otevřeně vyjádřil k událostem, které vedly k ukončení jeho práce na Top Gearu.

V rozhovoru pro BBC Radio 2 (jaká to ironie) se Clarkson k potyčce s producentem Oisinem Tymonem poměrně obsáhle vyjádřil. Neřešil detaily, ale přiznal, že to byla jeho chyba a že nebyl ve své kůži. Za neslavný konec v Top Gearu si může sám a hodně ho to mrzí – pracoval pro BBC 27 let a na novém Top Gearu dělal celých dvanáct. A to dnem i nocí – byl jako jeho další dítě a Clarkson připouští, že mu občas věnoval víc času než svým skutečným dětem.

Trápí ho také fakt, že události stály místo i jeho dva velké kamarády – Jamese Maye a Richarda Hammonda. Jeremy ovšem dodává, že v jejich případě to bylo dobrovolné ukončení spolupráce a že ani on nedostal lidově řečeno padáka. Prostě se jen s BBC nedohodl na prodloužení kontraktu. Další spolupráci s BBC nevylučuje, pracuje v ní prý spousta talentovaných lidí – to byla i narážka na moderátora, který s Jeremym rozhovor dělal, jeho kamaráda a fanouška do aut, Chrise Evanse. Zároveň je však BBC plná zapšklých a tvrdohlavých zabedněnců, a právě ti prý Jeremymu rozhodně chybět nebudou.

Evans se jemně dotkl podrobností tzv. steakové aféry – podle vyšetřování BBC šlo o dvacetiminutovou debatu plnou urážek, která vyvrcholila zhruba půlminutovou fyzickou inzultací z Clarksonovy strany. Jeremy odmítl podrobnosti komentovat. Prý to zůstane mezi lidmi, kteří v onom hotelu tehdy byli. Oisinovi se ovšem omluvil veřejně i osobně a doufá, že na něj bude produkční tým Top Gearu vzpomínat v dobrém. Ke zkratům prostě občas dojde.

A Jeremy je nevylučuje ani do budoucna. Už totiž horečně pracuje na nové show. Evansovi v rádiu prozradil, že ačkoliv je teď oficiálně nezaměstnaný, nadře se při přípravách na svůj nový tajemný job mnohem víc než v posledních letech. A hrozně se těší, až bude moct prozradit víc.

Kdysi prohlásil, že až skončí v Top Gearu, bude třeba prodávat noviny nebo rozvážet mléko, což mu Evans připomněl. Clarkson mu obratem řekl, že po dvanácti letech s Top Gearem už není cesty zpátky. V jeho srdci je velká díra, která potřebuje co nejrychleji zacelit. A tím asi mluví z duše milionům fanoušků. Myslíte si, že jeho nový pořad se objeví ještě dříve než chystaná nová verze Top Gearu od BBC? Pokud se tak stane, mohli bychom se dočkat už na začátku příštího roku.


Přečtěte si také