TopStar

18. června 2014 12:50

Lucie Průchová

Jiří Bartoška: V rakvi to není tak strašné

Herecká legenda Jiří Bartoška má pár týdnů před dalším ročníkem festivalu v Karlových Varech samozřejmě plno prezidentských povinností, ale najde si i čas poležet si, a to dokonce v rakvi!

Předepisuje mu to totiž role čerstvého nebožtíka v úspěšné „andělské komedii“ Divadla Kalich Moje hra. Na rozdíl od nás obyčejných smrtelníků má v této inscenaci možnost mluvit už z druhého břehu se svou manželkou, nyní vdovou. Jiří během celého představení neopustí rakev!

„Rakev smích nevylučuje,“ poukazuje Jiří Bartoška na fakt, že se na Mojí hře otřásá hlediště smíchy. „Je to velice pěkně napsaná komedie, která ovšem není jenom na pobavení. Je daleko hlubší,“ vysvětluje.

A jak se herec v rakvi vlastně cítí? „No řeknu vám, mám výhodu, že netrpím klaustrofobií. Otevřou mě až po osmnácti stránkách textu, to je po dobrých patnácti minutách hry, a přiznám vám, co je během té doby můj největší problém: bojím se, abych neusnul. Poctivá čtvrthodina je docela dlouhá doba, navíc ta rakev je pohodlně vypolstrovaná. Možná bych to neměl říkat, ale člověk se v ní necítí tak strašně, jak si možná představuje,“ směje se Jiří Bartoška.

V komedii Moje hra s ním na jevišti září také Zuzana Bydžovská, Nina Divíšková, Vlasta Peterková a další.

Program Divadla Kalich a možnost koupit si vstupenky najdete TADY:

http://www.divadlokalich.cz/program/program-divadla-kalich/

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také