TopStar

17. prosince 2018 11:53

Tereza Šulcová

Jiří Pomeje (54): Rakovina se šíří, operace již není přínosná!

Rakovina se podle lékařů rozšiřuje a napadla opět i krk. Jiří musí nabrat síly a znovu zabojovat.

Herec Jiří Pomeje byl hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Motol, kde podstupoval ozařování kyčelního kloubu. Rakovina se bohužel rozšířila a napadla celou pánev. A nejen to, nyní podle informací z deníku Blesk rakovina zaútočila i na krk. Teprve před rokem si Jiří zvykal na díru v krku a život bez hlasivek, kterou mu způsobila tato zákeřná nemoc. A nedala na sebe dlouho čekat znovu...

„Má opět nález v krku,“ řekl zdroj blízký nemocnému herci. Jiřího z tohoto důvodu převezli do pražské Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Tuto nemocnici si herec pamatuje moc dobře, protože právě tady téměř před rokem podstoupil operaci rakoviny hrtanu a navždy ztratil hlas. Operace byla náročná a zabrala dlouhých šest hodin. Přednosta Kliniky otorinolaryngologie profesor Jaromír Astl by se znovu do operace dvakrát nehrnul. Svěřil se, že operace by se už nevyplatila. „Operativní zákrok by nepřinesl kýžené výsledky,“ zní stanovisko lékařů.

Momentálně lékaři zvažují, jak v léčbě Jiřího Pomeje pokračovat. Ozařování kyčle situaci trošku zlepšilo, ale rozhodně nevyřešilo. Podle Blesku se má sejít lékařské konzilium, které rozhodne, jak dál.

Sdílejte článek

Přečtěte si také