TopStar

8. ledna 2014 11:37

Jana Fikotová

Josef Rychtář a syn: Kolik hodin musí za trest odkroutit? (FOTOGALERIE od soudu)

Jedna z prvních rvaček Josefa Rychtáře a Zdeňka Macury je u konce. Soud dal za pravdu Zdeňkovi Macurovi. Rychtář bude muset desítky hodin makat.

Rvačka, která se odehrála koncem července před psychiatrickou léčebnou v Bohnicích, dohnala všechny aktéry k soudu. Nakonec s úsměvem na rtech odcházel Zdeněk Macura. „Pan Rychtář si bude muset odpracovat 80 hodin prospěšných prací a jeho syn 60 hodin. Snad jim to opravdu prospěje,“ podotkl Macura, který si k soudu přivedl dva svědky incidentu, kteří svědčili v jeho prospěch.

„Doufám, že se média konečně začnou zabývat těmito neshodami s panem Rychtářem objektivně, když dal soud za pravdu mě,“ řekll Macura, který opět cítí možnost, dát se dohromady s Ivetou Bartošovou. „Jsem přesvědčen, že se ke mně Iveta na základě tohoto soudu bude chtít vrátit.“

Nakonec výsledek soudu asi zacloumal svědomím pana Josefa Rychtáře, jelikož si chtěl se Zdeňkem Macurou podat ruku. „Chtěl bych, abychom na vše zapomněli a začali od začátku. Nebudu nic namítat, když budete chtít přijít na koncert jako divák,“ řekl Macurovi Rychtář. Ten však jeho ruku nepřijal. „Dobré gesto, které má zakrýt zlo,“ odvětil Macura a od soudu odešel se vztyčenou hlavou.

Tímto odvolacím soudem sice Josef Rychtář musí se svým synem vykonat prospěšné práce, ale zase ušetří. Při předchozím soudu totiž měl původně zaplatit 20 tisíc korun a jeho syn 10 tisíc.

-juf-


Přečtěte si také