TopStar

31. března 2015 07:44

Ivana Nádvorníková

K Miss patří… korunka! Ta letošní je z „lipových“ listů

Ke každé princezně nebo královně patří korunka. A Česká Miss není výjimka. Ta letošní korunka se stejně jako čtyři předchozí vyráběla v malé dílně v Jablonci nad Nisou. Tentokrát znělo zadání, že by design měl být typicky český.

„Nakonec se tým České Miss shodl na návrhu složeném z lipových listů,“ říká Olga Kopalová Rynešová, majitelka firmy, která korunku vyráběla.

A zatímco si každá miss vyzkouší korunku jen jednu, dámy z jablonecké manufaktury už jich měly na hlavě hned několik. Aby korunka seděla na hlavě jako přibitá, vymysleli tady speciální systém. „Pomocí karabiny s řetízkem se dá korunka povolovat a utahovat tak, jak je potřeba. Případný pád na zem by korunka měla vydržet, ale nerozbitná přece jen není," vysvětluje majitelka firmy.

Největší zátěž absolvují korunky hned po slavnostním ceremoniálu. Otci jedné z missek, který se rozhodl, že si ji vyzkouší v metru, spadla a celá se zdeformovala. „Opravili jsme ji, aby byla co nejvíc původní,“ dodává Olga Rynešová. Snad se ta letošní korunka nedočká podobné potupy.

Iv

Sdílejte článek

Přečtěte si také