TopStar

12. července 2014 22:06

Karel Gott slaví narozeniny – 15 věcí, které o něm nejspíš nevíte (proč nejí oříšky a proč posílal ženy spát domů?)

Mistr Karel Gott slaví v pondělí pětasedmdesátiny. Máte pocit, že o něm víte z médií všechno? Vážně jste si jistí?

- Na celém světě prodal víc než 100 milionů desek! To je fantastické číslo (seznam jeho úspěchů by se dal psát klidně do dalších narozenin).

- Po jeho boku bylo mnoho žen. Nařčení, že jich byly tři tisíce, jak se objevilo v tisku, se ale brání s humorem sobě vlastním. "Také jsem někdy musel zpívat!"

- Většina jeho přítelkyň nespávala až do rána ve vile na Bertramce ani v domě v Jevanech. Posílal je domů taxíkem, nechtěl se vedle nich probouzet. Ale pak se osudově zamiloval...

- Dvě nejdůležitější ženy jeho života? Kromě čtyř dcer samozřejmě? Manželka Ivana (vídáte ji jako moderátorku VIP zpráv na Primě), kterou si vzal v roce 2008, a maminka Marie, kterou opravdu moc miloval. Kdysi přiznal, že přes veškerou vzájemnou lásku s otcem, měl k mamince mnohem blíž.

- Na památku svých vášnivých nocí si prý nechával střevíčky. Jako pravý gentleman posílal pak dotyčným dámám nové.

Vinylové desky – velká láska Karla Gotta. Foto: foto isifa.com

- Zaměstnává stejný personál desítky let – řidič Oldřich Havránek i tajemník Jan Adam jsou jeho zaměstnanci přes čtyřicet let!

- Nejí oříšky. Škrábou v krku, a to není pro hlasivky vůbec ideální.

- Před koncertem žádná těžká jídla. "Po knedlo-zelo-vepřo nemůže být žádné zpívání," říká se smíchem. A když už jsme u jídla: miluje asijskou kuchyni a je na sladké (zejména na sladké Zn. cokoliv tvarohové s rozinkami v rumu!).

- Má těžkou alergii na špenát.

- Jak poznáte, že se zlobí? Začne mluvit potichu a důrazně.

- Má plastiku nosu po těžké autonehodě, která se stala před více než čtyřiceti lety. Z rozříznutého nosu mále vykrvácel a podruhé se narodil. Z další nehody si kdysi odnesl hodně pošramocené koleno, z auta ho vystříhávali hasiči! Přesto večer odzpíval koncert.

- Nikdy, ale opravdu nikdy nevynechává zkoušku před vystoupením nebo televizním přenosem! Platilo to i ve chvíli, kdy nemohl kvůli bolesti kyčlí téměř stát na nohou.

- Křížem krážem showbyznysem slýcháme od všech jeho kolegů i kolegyň. "Je největší profesionál z nás. A perfektní chlap!"

- Takhle umí zaválet na Rock for People. A mimochodem – loni na festivalu přiletěla první dámská podprsenka (skoro se tomu nechce věřit)!

- Vila na Bertramce je 4+1, zařízení je převážně ve stylu Art Deco. Karel Gott pochází původně z Plzně.

- Manželka Ivana Gottová uspořádala velkolepou narozeninovou oslavu na farmě.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také