TopStar

20. dubna 2014 12:46

Jana Fikotová

Kate a William v Sydney po synovi pojmenovali vzácného zajíce

Princ William (31) a vévodkyně Kate (32) se při cestě po Austrálii a Nového Zélandu zastavili i v Zoo Taronga, aby zde pojmenovali po synovi jednoho z králíčků Bilby, kteří žijí pouze v Austrálii.

Malý princ George má s rodiči velmi zajímavý program. Nejdříve při oficiální návštěvě navštívil hospic pro malé děti, kde Kate a William neskrývali lítost nad některými nemocnými dětmi, pak se vydal do Zoo, aby po něm pojmenovali vzácného králíčka.

S malým ušákem, si princ George nejdříve hrál a pak si ho tak zamiloval, že dokonce zatoužil vzít si zvířátko domů. „Malý George, kterého Kate nesla v náručí, si udiveně prohlížel zástup lidí kolem výběhu, a když spatřil svého jmenovce, začal sebou samou radostí a vzrušením šít a rozhazoval rukama,“ napsal reportér deníku The Daily Telegraph.

„Chvíli si spolu hráli a dokonce se mu snažil vzít jeho uši,“ řekla s úsměvem Kate deníku Dailymail.co.uk. Vzácný zajíček Bilby, kterých je v Queenslandu a Západní Austrálii jen necelých 10 tisíc, je pověstný svou roztomilostí a velkými uši. Taronga je jedním z několika zoo, kde se aktivně snaží zachránit tento druh.

-juf-

[[nid:2156729]]
Sdílejte článek
Štítky Austrálie ZOO ucho králík

Přečtěte si také