TopStar

26. března 2015 11:30

Petr Cífka

Kdo nahradí Jeremyho Clarksona v Top Gear? Tady je seznam největších favoritů!

Kdo nahradí krále?

Tak kdo bude tu káru řídit po Jeremym? Moderátor Top Gearu byl vedením BBC odpálkován, televize ale samozřejmě bude chtít, aby její veleúspěšná značka jela dál. Kromě ješitnosti a snahy dokázat, že to jde i bez Clarksona, jsou ve hře pochopitelně peníze. Spousta peněz. Výdělky šly do desítek milionů liber a bylo by dobré aspoň část z nich zachovat.

Je přitom velmi pravděpodobné, že Richard Hammond a James May opravdu opustí rozbitou loď a BBC se bude muset poohlédnout po novém kormidelníkovi.

Největším favoritem je Chris Evans - osmačtyřicetiletý moderátor s bohatou televizní i rozhlasovou zkušeností neustále popírá, že by měl o tuhle výzvu zájem, všechny zákulisní hlasy i sázkové kanceláře jej ale favorizují. Zkušený, zábavný i výstřední (své bývalé manželce věnoval Ferrari plné růží, přestože jeho paní neměla řidičák) moderátor by mohl po Clarksonovi převzít volant.

Věří se i lepé blondýnce Jodie Kidd, bývalé modelce a prověřené televizní tváři s ostrým jazykem.

Slušným favoritem je i Dermot O'Leary z X Factoru či populární novinář Johnny Vaughan, anebo komik Steve Coogan, o jehož angažmá se spekulovalo hned krátce po Clarksonově suspendaci. V seznamu se objevuje i bouřlivák Piers Morgan, jenž mnohokrát vyloučil, že by pořad od svého konkurenta (který ho shodou okolností před jedenácti lety inzultoval) převzal.

Steve Coogan

Pak v seznamu nechybí ani další prověřená jména z ostrovních televizních obrazovek, jako třeba dvojice Ant and Dec provázející veleúspěšnou show Britain's Got Talent. Jejich příchod ale není úplně pravděpodobný.

Speciální skupinou jsou pak bývalí jezdci Formule 1, kteří přestoupili ze závodních dráh do showbyznysu - Eddie Irvine, Eddie Jordan, Damon Hill nebo Nigel Mansell, ti všichni by mohli přinést do show svěží vítr, erudici a závoďácké zkušenosti.

Nás by ale samozřejmě nejvíc bavil Rowan Atkinson - představitel Mr.Beana totiž umí reagovat velmi pohotově a co se aut týče, málokdo mu zkušenostmi i rozhledem může konkurovat. Koneckonců jeho parádní jízdu na Top Gear okruhu si pamatuje většina věrných diváků...

Našince může jen zklamat nízká šance českých tváří. Leošovi nepomohla ani záliba v luxusních kárách, Zbyňka Merunku podle šéfů BBC handicapuje účast v konkurenčním Autosalonu, další jména pak patří mezi vyložené outsidery.

Kurzy sázkové kanceláře William Hill::

6:4 Chris Evans3:1 Jodie Kidd6:1 Dermot O'Leary6:1 Eddie Irvine6:1 Johnny Vaughan6:1 Steve Coogan8:1 Eddie Jordan10:1 Ant and Dec10:1 Chris Moyles12:1 David Coulthard12:1 Jimmy Carr12:1 Piers Morgan12:1 Tiff Needell14:1 Martin Brundle14:1 Suzi Perry16:1 Boris Johnson16:1 Guy Martin20:1 James Martin20:1 James Nesbitt25:1 Damon Hill25:1 James Blunt25:1 John Inverdale

33:1 Ben Collins33:1 Nigel Mansell40:1 Rowan Atkinson66:1 Katie Price150:1 Zbyněk Merunka200:1 Leoš Mareš300:1 Vítězslav Jandák300:1 Zdeněk Macura


Přečtěte si také