TopStar

17. března 2015 11:19

Petr Cífka

HOTOVO! Jeremy Clarkson dostal oficiálně padáka. Přečtěte si důvody a prohlášení ředitele BBC!

Dokonáno jest.

Tak a je to tady. Očekávané se stalo skutkem. Ve středu ve dvě hodiny odpoledne vystoupil ředitel BBC Tony Hall s prohlášením, že Jeremymu Clarksonovi nebude obnoven kontrakt. "Byla překročena hranice," podotkl ředitel v oficiálním stanovisku a poukázal na Clarksonův fyzický výpad provázený dlouhou a extrémně vulgární smrští nadávek.

BBC výstřelky tahouna jednoho ze svých nejúspěšnějších pořadů dlouhé roky tolerovala. Clarkson proslul jako pohotový a neskonale zábavný moderátor, zároveň byl ale leckdy kárán za své přisprostlé výlevy, hrubiánství a urážlivou nekorektnost.

I jeho svérázná osobnost ovšem měla podíl na bezprecedentním úspěchu Top Gearu – zábavná motoristická show se stala celosvětovým fenoménem a dočkala se mnoha nápodob i lokálních mutací.

Všechno teď utnul nešťastný incident, při kterém prchlivost zacloumala Clarksonovým majestátem. Nedali mu steak, který si žádal, ale jen studenou masovou mísu, což vyústilo v hádku a napadení jednoho z členů štábu. Clarkson mu svou ranou roztrhl ret, jak prokázalo vyšetřování, které vedl sám šéf skotské BBC.

Detaily z vyšetřující zprávy jsou ale poněkud podružné – Clarkson ani nezapíral, že k události došlo, zpochybňoval jen rozhodnutí hlavounů BBC, aby byl vyhozen. Bouřlivý moderátor a novinář ovšem byl odejit, což jistě znamená konec Top Gearu v podobě, v jaké ho diváci znali a milovali.

BBC teď bude hledat novou podobu úspěšné show pro rok 2016, jak prohlásil ředitel BBC. Pravděpodobně i bez Clarksonových spolupracovníků Jamese Maye a Richarda Hammonda, kteří už dříve deklarovali, že bez svého kumpána nechtějí v natáčení pokračovat.

Clarkson pravděpodobně zakotví u konkurenční komerční stanice ITV... a Top Gear čeká poněkud černá budoucnost.


Přečtěte si také