TopStar

19. března 2015 11:19

Petr Cífka

Kámoši jak hrom?! Moderátoři May a Hammond vzkázali: Bez Clarksona Top Gear NEBUDE!

Bez Jeremyho ani ránu!

Diváci Top Gearu mají absťák. A hlavouni BBC by rádi jejich hlad utišili. Ale nic to nepomohlo. Na výzvu, aby James May a Richard Hammond, dva ze tři stabilních moderátorů superúspěšné motoristické show, dotočili rozdělané díly a umožnili tak vysílání dalších plánovaných epizod, nikdo ze zúčastněných pozitivně nereagoval. Zkrátka a dobře: May ani Hammond nechtějí Top Gear bez Jeremyho Clarksona natáčet.

Není se co divit. Clarkson byl dlouhé roky nejvýraznější tváří automobilové show a diváci z celého světa si nepřejí, aby pořad pokračoval bez něj. Bez soli to není nikdy ono, říká se v pohádkách. A bez Clarksona taky ne!

Absenci svého rebelského a hrubiánského kolegy nevnímají na lehkou váhu ani May s Hammondem - musí si moc dobře uvědomovat, že bez Clarksona bude jejich pořad poloviční, přízeň publika vrtkavá a kdekdo je v případě pokračování ve stylu "vždyť tady vlastně nikdo nechybí" může označit za zrádce.

Situace tak je aktuálně nastavena tím způsobem, že bez suspendovaného Clarksona a tedy i bez usmíření všech znesvářených stran se za volant v Top Gearu usedat nebude.

Ano, i v multimilionovém televizním byznysu holt může platit to okřídlené mušketýrské "Jeden za všechny, všichni za jednoho". My se za tenhle rozumný a zároveň srdcařský přístup rozhodně nezlobíme.


Přečtěte si také