TopStar

2. listopadu 2013 19:16

Ivana Nádvorníková

Konec legrace! VyVolení dostali víkend natvrdo: Vila se proměnila ve vězení

Ve Vile skončila legrace. Štáb rozdělil na celý víkend soutěžící na bachaře a vězně. Je konec legračních her, nastává vězeňský tvrdý režim pod taktovkou bachařek Zdeny a Reginy. Tak tahle pěkně vypečená hra se Vyvoleným moc nelíbí. Navíc to vypadá, že jen tak neskončí...

Modré tepláky s vyboulenými koleny, hliníkové ešusy a uvnitř odporná šlichta. A dál? Šikana, nepříjemnosti, omezování svobody, pohybu, jídla...

Vězni musí dozorce bezpodmínečně poslouchat. Povinností vězňů je složení svých osobních věcí do úhledných komínků, bezchybné ustlání postelí a podobně. Vše pečlivě zkontrolují bachařky. Při kontrole musí každý z vězňů stát u své postele, nahlásit dozorci své jméno. V případě, že odvedená práce nebude dostatečná, má dozorce právo poskytnout vězni šanci na to, aby vše napravil (rozházet postel a nařídil vězni provést vše znovu).

Vězni své role snášejí o poznání hůř než bachaři, kteří vyfasovali mundúr, obušky a právo šikanovat svoje svěřence. "Je to jen hra," uklidňoval rozhozenou Zdenu Vladko.

"Co jsme jako provedli?" Rozčilovala se Zdena, když bylo oznámeno, že poté, co vězni snědí svou krupicovou kaši, odeberou se zase za katr - tedy do svých pokojů. Evidentně nenese svou roli vězně nejlépe.

"Bejt vězeň je děsný, jsem z toho strašně unavenej," svěřil se pak v cele - ložnici - spoluvězni Honzovi Vladko. Zlobilo ho, že se nemohl osprchovat, umýt v podpaží a vyčistit si zuby. Připadá si špinavý a oválený.

Zato Lucka, kterou Regina před pár dny označila za špindíru, je spokojená. Moc se jí líbilo, že coby vězeň mohla strávit konečně jednou celý den v posteli a osočila ostatní, že si pořád jen stěžují. "To je pravda," souhlasila s ní Pavlína a dodala, že i ona má pořád jen nějaké výhrady.

Regina se rozhodla dát vězňům co proto. Ještě večer je několikrát lákala na terasu na drink s tím, že jí tam bude samotné smutno, přestože věděla, že vězni mají podobné radosti přísně zakázané a že nesmějí opustit svoje cely. A tak si udělala party na terase sama.

"Když v báru houstne dým," zpívala do hrdla lahve víno místo do mikrofonu Regina. V mezičase prosila štáb, aby pustil vězně ven. Že je škoda nevyužít nahřátou výřivku.

Štáb mlčel, a tak si Regina užívala party sama se sebou. "Tohle bych si tedy venku líbit nenechala, to, co se dělo dneska vězňům ve vile," rozumovala. Její osamělý monolog byl dlouhý... a zajímavý. Týkal se také geneticky modifikovaných potravin, Vladkova houpacího křesla, zhodnocení dnešního dne a dalších témat. "Tády dády dády dá," zanotovala v jednu chvíli Regina a dodala do kamer, že zítra si vymyslí něco obzvlášť vypečeného... A vězni zatím v tiché depresi leželi na svých kavalcích...

Jak dnešek probíhal, sledujte online nebo v Denní rekapitulaci ve 22:20 na Prima Love!

Sdílejte článek

Přečtěte si také