TopStar

7. srpna 2014 20:05

Konečně pravda. Jsou na natáčení seriálu Vinaři všichni pod parou?

Vzhledem k tomu, že FTV Prima natáčí nový seriál Vinaři (a taky se chystá už v sobotu vysílat z Mikulova první Zprávy z mobilního studia), uspořádala tiskovku k podzimnímu schématu právě v moravském Mikulově. Na ní konečně prasklo, co mají herci před kamerou ve skleničkách. Je to vážně víno?

"Ano. Jestliže se točí detail, skutečně je ve sklenicích víno, to se nedá nijak šidit – diváci by nám to pak neuvěřili," řekl k tomu šéfrežisér Jiří Vejdělek. Zároveň ale vyšlo najevo, že pokud je pro záběry potřeba vína větší množství, "supluje" ho jablečný džus. "Já měla zatím jenom džus," smála se herečka Tereza Kostková, která v seriálu hraje Kateřinu Hýskovou (místní rodačku, která se odstěhovala do Prahy). "Tak kolegové, přiznejte se. Kdo mívá víno – a já ne," žertovala během tiskové konference. Tereza natáčí na Moravě prakticky celé prázdniny, strávila prý krásné léto společně se synem a když to diář dovolil, také manželem Petrem Kracikem.

Jak jí to na vinici sluší, si ověřte v novém klipu skupiny Chinaski Víno:

Mnozí z protagonistů nového seriálu (postavy, rozhovory a další bonusy najdete TADY) přiznali, že jsou velkými milovníky a ctiteli vína. "Moje láska k vínu se počítá na desítky let," poznamenal herec Václav Postránecký. A úplně stejný případ je také jeho kolega Zdeněk Junák (ten to má, mimochodem, na natáčení jen čtyřicet kilometrů z domova), který by prý ve svém domácím archivu určitě napočítal pět desítek lahví a další má "externě" uskladněné ve vinotéce.

Kdo neměl víno rád už dávno, hezky svižně se ho uprostřed zdejších vinic milovat naučil. Což se týká i režiséra Jiřího Vejdělka. "Nasávám," směje se. "Nasávám zkušenosti, jak s vínem zacházet a učím se, jak si ho s mírou vychutnat." Ačkoliv by asi mohl, nikdy ho ani nenapadlo zjišťovat namátkově na place, jakou má kdo hladinku. "Že bych dal někomu fouknout? To tedy opravdu není potřeba!"

Podívejte se na FOTOGALERII, kolik hvězd se objevilo na místním náměstí ze 17. století:

Podrobnosti k tomu, co vás na Primě na podzim čeká:


Přečtěte si také