TopStar

22. dubna 2019 11:22

Tereza Šulcová

Královna Alžběta II. oslavila 93. narozeniny!

Britská královna Alžběta II. oslavila včera své 93. narozeniny. Vládnoucí panovnice šestnácti nezávislých států označovaných jako Commonwealth realm má dlouhověkost v krvi. Její matka Alžběta I. se dožila úctyhodných 101 let.

Alžběta II. je nejstarší panovnicí na trůně a zároveň i nejdéle vládnoucí královnou. V roce 2015 překonala v obou zmiňovaných případech svou praprababičku královnu Viktorii. Její syn, princ Charles se tak nedobrovolně stal nejdéle čekajícím panovníkem na trůn.

Královna obdržela nespočet přání k narozeninám, mezi nimi i blahopřání od vnuka prince Harryho a jeho manželky Meghan Markle, kteří se rozhodli pro tuto událost využít sociální sítě. Prostřednictvím nedávno založeného profilu na internetové platformě Instagram napsali královně Alžbětě neformální přání, které se zalíbilo řadě fanoušků.

Princ William s vévodkyní Kate pogratulovali královně přes Kensingtonský palác. „Přejeme všechno nejlepší k 93. narozeninám Jejímu Veličenstvu královně!“ stojí v textu, který je doprovázen fotografií samotné královny Alžběty II., společně s princem Williamem a s manželkou Kate. Na snímku nechyběla ani malá princezna Charlotte a princ George. V ústraní je vidět i princ Charles. I on popřál královně vše nejlepší.

Královna oslavila 93. narozeniny 21. dubna. Slavnost bude oficiálně probíhat v červnu, kdy na počest panovnice proběhne i slavnostní vojenský pochod. Dá se tedy říci, že narozeniny slaví dvakrát za rok.

Sdílejte článek
Štítky narozeniny Alžběta II. Británie

Přečtěte si také