TopStar

28. září 2018 08:00

Krejzovi i Receptář už mají náhradu! Nemocný Postránecký doporučil Navrátila

Václav Postránecký (75) končí v seriálu Krejzovi i Receptáři prima nápadů. Ze zdravotních důvodů musel ukončit působení v televizi, ale přišel s návrhem na svého náhradníka. Tím by se měl stát herec Oldřich Navrátil (65), který se do povědomí diváků zapsal především svou rolí Emila Nádeníčka v kultovní sérii o Básnících.

‚‚Václav Postránecký sám navrhl představitele, který ho v další řadě nahradí v roli hlavy rodiny. Jmenoval asi tři své kolegy a na prvním místě právě Oldřicha Navrátila. Jsme moc rádi, že pan Navrátil s velkou pokorou roli přijal a o své seriálové postavě si s Václavem popovídal,‘‘ okomentovala hereckou výměnu Lenka Hornová, ředitelka obsahu.

Václav Postránecký rovněž zmínil, že je nahraditelný stejně jako každý jiný. I v Národním divadle za něj zaskakují dost odlišní kolegové. Právě Oldřich Navrátil je taky dost jiný než představitel Jana Krejzy, ale o to zajímavější celý projekt může být. V současnosti se Václav navrací k léčbě, rekonvalescenci a seriál i svého náhradníka bude bedlivě sledovat v televizi.

‚‚Nastal čas, kdy se Václav Postránecký musí především postarat o sebe a své uzdravení. Zkrátka si nemoc vybrala svou daň,‘‘ okomentovala ukončení herecké kariéry Postráneckého jeho žena Michaela Flenerová. Sám Navrátil je z nových rolí nadšený a do rozjetého vlaku skočí po hlavě. Nové díly oblíbeného Receptáře s novým moderátorem dorazí na obrazovky 14. října.

Rodák z Třebíče se narodil v roce 1952 a už od svých mladých let se zajímal o herectví a divadlo. Právě proto šel po střední škole ihned studovat JAMU v Brně. Po studiu začal hrát v Divadle na provázku v Brně, kde strávil dva roky. Tam se ho ujal režisér Petr Scherhaufer a díky jeho vedení i konexím se Oldřichovi zadařilo a zahrál hned několik významných rolí.


Přečtěte si také