TopStar

25. září 2018 13:30

Nemoc ho skolila: Václav Postránecký v televizi končí!

I když dostal jednu z hlavních rolí v novém seriálu televize Prima Krejzovi, musel od ní odstoupit. Václav Postránecký (75) na tom zdravotně není dobře, a končí tak i v Receptáři prima nápadů. Teď se bude primárně věnovat léčbě a uzdravení, proto jde veškerá pracovní zátěž stranou.

‚‚Bohužel ho nemoc již natolik vyčerpává, že nemůže v natáčení další série pokračovat,‘‘ okomentovala oficiálně televize Prima odchod Postráneckého. První řadu seriálu Krejzovi odvysílá Prima během letošního podzimu. Tu Václav ještě stačil dotočit. Teď ale přišel čas, kdy se musí herec věnovat především svému zdraví a rekonvalescenci, proto od natáčení odstoupil a rozhodl se odejít i z Receptáře prima nápadů, ve kterém si ho za dobu působení dvou a půl let diváci oblíbili.

Ředitel televize Prima Marek Singer věří, že se Postránecký na obrazovku vrátí a jeho náhradník, který už se prý našel, se tak na místě Jana Krejzy neohřeje dlouho. ‚‚Jsme velmi rádi, že se pan Václav Postránecký zhostil role hlavy rodiny v seriálu Krejzovi a za dva a půl roku se stal také oblíbeným a uznávaným moderátorem pořadu Receptář prima nápadů. Se vším respektem a pochopením jsme přijali jeho rozhodnutí již dále nepokračovat v natáčení ani jednoho z pořadů, aby se mohl plně věnovat léčbě a nasadit veškeré své síly do boje s nemocí. Věříme, že i díky pozitivním myšlenkám od fanoušků to bude boj úspěšný a pan Postránecký bude moci i v budoucích projektech naší televize vykouzlit divákům úsměvy na rtech,‘‘ zmínil Singer.

Zákeřná nemoc

Jak je na tom tedy Václav Postránecký? Herec o své nemoci dlouho veřejně mluvit nechtěl, jen v červnu nastínil oficiální oznámení pro tisk, že má zdravotní potíže. Před nedávnem se ale pro média nechal slyšet, jak to s ním skutečně vypadá. ‚‚Všechno zatím naštěstí probíhá, jak má. Léčbu ale považuji za velmi intimní, takže prosím v jejím průběhu o respekt. Je to hluboce soukromá a přísně individuální věc každého, koho se to týká. I ta nejmenší energie účasti je pro mne nad všechny léky. Proto se také všem těm, kdo podporují mé šance, snažím odměnit. Tím, co pro ně ještě stačím udělat.‘‘ Chemoterapie je ovšem natolik vytěžující, že musí odpočívat, a i přes veškeré úlevy ze strany natáčecího štábu není schopen ve své práci dále pokračovat. Společně s jeho fanoušky tedy doufáme v brzké uzdravení a ještě rychlejší návrat na obrazovky. Vždyť na Václava je radost pohledět!

Krejzovi

Je zajímavé, že nový seriál Krejzovi si vysloužil oblibu především u mladší generace a právě ta doufá v Postráneckého návrat. A oč se v seriálu jedná? Kousek za Prahou stojí velká rodinná vila. A tam se kromě pokojů ústřední rodiny Krejzových nachází i veterinární klinika, kutilská dílna a z podkrovního bytu vysílá místní soukromé rádio. No a právě Václav Postránecký v roli Jana Krejzy je pán domu, televizní hvězda a kutil, který má vždy dveře dokořán pro své čtyři dcery – Annu, Báru, Cindu a Danku i jejich stávající či bývalé partnery. Krejzovi tak představují atypicky typickou rodinku, která společně prožívá radosti i starosti.


Přečtěte si také