TopStar

28. října 2013 17:50

Ivana Nádvorníková

Krutopřísný body painting ve Vile: Lucka jako indián s křídly, Eva jako komiksová postavička

Krutopřísný body painting ve Vile: Lucka jako indián s křídly, Eva jako komiksová postavička

Sváteční den ve vile VyVolených probíhal ve znamení tvořivosti. Tentokrát se ale nemalovalo na trpaslíky jako před pár týdny, ale na papíry a taky rovnou na živá těla.

“To je teda krutopřísný”, vyjádřila se Lucka o svém tetování, když se viděla v celé parádě. Pomalovaná vypadala jako indiánka kombinovaná s drakem. Pavla a Regina Holásková pak vysvětlily, jaký byl jejich záměr, když na Lucku malovaly.

“Křídla na Lucčiných zádech mají svůj význam. Pocházíme možná z draků, kteří je měli, a rádi bychom jako lidstvo zase létali,” vysvětlila Regina. “Tohle jsme na Lucce vytvořily proto, abychom si všichni zarelaxovali. Měli jste totiž za sebou těžký týden,” dodala Regina. Lucčin body painting měl úspěch, VyVoleným se líbil.

Další modelkou byla Eva, kterou pomalovával Jafar společně s Honzou. Jafar byl v dětství odkojený komiksy, a proto modelku Evu ztvárnil jako komiksovou postavičku bojovíka s logem VyVolených na zádech. Eva se přiznala, že když jí tenkým štětečkem maloval na hýždě, ukrutně to lechtalo a skoro se to nedalo vydržet.

Poté VyVolení seznámili ostatní s obrázky, které mezitím namalovali.

Růža nakreslila Mickey Mouse a Ariel, jak si plave v moři, a koně. Všechno to udělala pro děti, protože dnes mají volný den.

Lucka začala nejdřív na papír jen tak čmárat a pak jí teprve vyšel nějaký tvar. Nakonec namalovala srdce. Prý díky tomu, že věří na velkou lásku, která na ni někde čeká. Na obrázku se objevili taky motýlci, které má vždycky v břiše, když je zamilovaná. Regina poznamenala, že mnoho umělců tvoří skrz vnitřní pocit a Lucka bude jednou z nich.

Evička nakreslila tři obrázky. První se jmenoval My crazy world – byly to nápady, které jí běhají hlavou. Druhý byl obraz Oheň na ledovém poháru. Evička prohlásila, že je to jednak ztvárnění jejího jména a jednak v sobě oheň i led má.

Vladko v barvách vyvedl díky dnešnímu svátku mapu České republiky. Podkarpatskou Rus ale namaloval o trochu větší. A protože miluje 50. léta, nakreslil tematický obraz k tomuto desetiletí. Vladko ovšem miluje také 60. léta, takže na jeho třetím obrazu byla jeho matka tak, jak vypadala v 60. letech. Tenhle obraz se VyVoleným taky moc líbil a Vladko sklidil potlesk.Jafar namaloval svůj přístup k lásce. “Srdce je tu celé, ale vždycky je tu nějaký problém,” okomentoval Jafar první obraz. Druhý obraz plný symbolů, kde bylo například i okřídlené srdce, odkoukal od indiánů.Pája si chtěla malování užít, a tak udělala relaxační mandalu. Jafar se přiznal, že mu z její kresby běhá mráz po zádech.Honza si namaloval na papír dovolenou na ostrově Bora Bora, kde nikdy nebyl a kam doufá, že brzy pojede.Reginina kresba mezi VyVolenými měla největší úspěch. Nakreslila peníze, a také třetí oko, které máme všichni. “Ženy, noste prosím sukně a muži, buďte muži,” vzkázala pak do světa. VyVoleným se její obraz tak líbil, že se ho rozhodli pověsit na zeď Vily.Regina Holásková tentokrát nemalovala kýčovité obrázky, ale burcující agitky brojící proti násilí na ženách, dětech, zvířatech... Její proslov byl dlouhý a VyVolené skoro vyčerpal. Nicméně i tak Regina sklidila potlesk.“Jsem celá scvrklá, musím do sprchy,” uzavřela celou soutěž modelka Lucka.“Stejně je to škoda to smýt,” povzdechla si kartářka Regina.

Co dělají VyVolení právě teď, můžete sledovat ZDE


Přečtěte si také