TopStar

13. srpna 2015 16:00

Michal Chalupa

Landova velkorysost vandalovi NEPOMOHLA: Policii jejich domluva nezajímá a bude to TVRDÉ!

Zpěvák Daniel Landa ukázal, že je formát a na mladém klukovi se kvůli opilecké hlouposti hojit nemusí. Sice stáhnul obvinění, ale to k zastavení stíhání vandala Petra V. nestačilo.

Po mediálním nátlaku a rozbouřených vášnivých debatách zbyla studentovi gymnázia, který po pivku machroval před slečnou, jediná volba. Video s jeho nesmyslným činem vidělo po celém světě 12 milionů lidí a leckdo si brousil zuby na drsnou odplatu. Petra V. tedy vzala maminka za ruku a dovedla ho k Landovým, aby se omluvil a se zpěvákem dohodl způsob kompenzace.

Dan mu za dosud nespecifikovaných okolností určil „výchovný trest“, a tím považuje celou záležitost za uzavřenou. Ne tak policie. Trestní stíhání, respektive jeho zastavení může navrhnout jen policejní orgán příslušnému státnímu zastupitelství. Takže osobní omluva nepomohla a případ se s největší pravděpodobností dostane před soud. Tam studentíkovi hrozí příkaz k uhrazení šedesátitisícové škody a dokonce rok vězení. To by jako poučení mohlo stačit, nemyslíte?

Sdílejte článek

Přečtěte si také