TopStar

11. října 2013 14:10

Letenku na planetu Pandora získáte ZDE

"Mám rád modrou," řekl režisér James Cameron, když do kin uváděl svůj megahit Avatar. Výlet na planetu Pandora dokonce znamenal pro některé labilní diváky problémy s depresemi. Pozorovat unikátní fantastický svět Pandory však drtivé většině populace přináší čirou radost.

Chcete se tam alespoň na chvíli přenést a potkat národ Navi? Pusťte si následující VIDEO:

Mimochodem, všimli jste si, že na Pandoře jsou všichni žijící tvorové bez srsti? Musí tam být tedy teplo! Navi mluví jazykem, který pro ně speciálně vytvořil lingvista Paul Fromm – ten pro film vymyslel pět set zcela nových slov.

Ukázat svět Pandory bylo mimořádně složité. Na jednu vteřinu snímku připadlo čtyřiadvacet snímků. Přibližný počet trikových záběrů byl 1700. Aby si ostatní alespoň zčásti zvládli představit, jak Pandoru vidí on, zaplatil James Cameron celému štábu pobyt na Havajských ostrovech a nechaj je chodit náročné túry...

Projděte naši FOTOGALERII:

O natáčení Titanicu režisér Cameron prohlásil, že bylo růžovou zahradou proti tomu, co tvůrce čekalo při natáčení Avatara. "Několikrát jsme se během oněch čtyř let dostali do zcela slepé uličky a přímo na place rozhodovali, jak vůbec pokračovat dál."

Sledujte velkofilm AVATAR v sobotu od 20.15 na Primě!

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také