TopStar

9. dubna 2019 09:00

Letošní festival Mezi ploty! To jsou hudební hvězdy za tři padesát

Na letošní festival Mezi ploty, který se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční 25. a 26. května, přijede na 160 špičkových muzikantů a divadelníků. Mimořádně nadupanému line-upu budou vévodit hvězdy jako Divokej Bill, Tomáš Klus, Wohnout, Rybičky 48, Barbora Poláková a mnoho dalších. Nenechte si takovou příležitost ujít. Jistě se tam potkáme!

Celkem se na 14 scénách rozesetých po bohnickém parku odehraje více než 200 dílčích akcí. Aby se v obrovské žánrové pestrosti této originální přehlídky dokázal každý zorientovat, rozdělí se festivalový rej jako již tradičně na několik „programových zón“, ve kterých si každý najde, co je jeho srdci blízké.

Hlavní scéna Central park, která vyroste na louce před kostelem, přivítá hned několik headlinerů, které ani není třeba moc představovat. V první řadě je to skupina Divokej Bill, která si zdánlivě jednoduchým folk rockem a texty „ze života“ vydobyla popularitu, jakou v české kotlině hned tak někdo nemá. Vždyť kolik kapel dokáže oslavit dvacáté výročí v O2 areně vyprodané do posledního místa, jako se to letos povedlo těmhle klukům z Úval u Prahy?

Vůbec poprvé se na Plotech objeví Barbora Poláková, skvělá herečka a zpěvačka a držitelka několika „Andělů“. Bára je sice možná malinko nafrněná, ale svým loňským albem ZE.MĚ se definitivně etablovala ve světě kvalitní české pop music.

Přijede oblíbená kapela Wohnout, jež od své linie melodického a současně rázného rocku s českými texty neuhnula ani na loňské desce Miss Maringotka. Příjemně poslouchatelný pop punk na hlavní scéně zajistí Vypsaná fiXa nebo Rybičky 48, kteří nejenže vystoupili jako předkapela světoznámých The Offspring, ale hlavně patří k nejžádanějším českým kapelám současnosti.

Stálicí Plotů je nepochybně Tomáš Klus, písničkář s neobyčejnou energií a chytrými texty, herec, ale taky tak trochu vizionář, který má jako jeden z mála silný názor a dovede si za ním stát.

Další inteligentní písničkář, i když trochu syrovějšího zrna, Xindl X, už v Bohnicích taky patří k „starousedlíkům“ – podobně jako hiphopová legenda PSH, která má i letos místo na hlavní scéně jisté.

A chybět samozřejmě nemůžou ani ti nejvěrnější, kteří festival Mezi ploty a jeho myšlenky už léta podporují za slunce i deště: nezdolné kapely Sto zvířat a Mňága a Žďorp.

Kromě téhle plejády hudebních a divadelních lahůdek ovšem nadupaná bohnická přehlídka nabízí i pořádnou dávku workshopů, prezentací neziskových organizací, diskuzí s předními psychology a zajímavých aktivit, jako jsou hypnóza, bubnování, chůze po žhavých uhlících, jóga, relaxace nebo arteterapie, které na jiném festivalu najdete jenom stěží.


Přečtěte si také