TopStar

4. dubna 2019 17:00

Xindl X přináší nový klip k písni Alenka!

Chcete nahlédnout do světa za displejem? Xindl X vám tuto možnost nabízí! A to ve svém už pátém videoklipu k loňskému albu Sexy Exity. Tentokrát sází na píseň Alenka, která úspěšnou desku otevírá. Řeší v ní pocit osamělosti v současném světě sociálních sítí. K příležitosti svých čtyřicetin chystá zpěvák navíc 28. listopadu speciální koncert ve Foru Karlín. Narozeninová oslava XL bude jistě legendární a my vás o ni nepřipravíme!

Na novém videoklipu spolupracoval Xindl X, jak už to bývá, s režisérem a výtvarníkem Ondřejem Pfeifferem. Ve videu jsou k vidění lidé, kteří prázdnotu kolem sebe vyplňují prohlížením sociálních sítí. „Alenka je osobně moje nejoblíbenější skladba z desky a na koncertech si ji taky nejvíc užívám. Na posledním turné jsem ji hrál jen akusticky s pianem bez mikrofonu,“ komentuje vlastní počin sám autor a interpret.

Tématem sociálních sítí se Alenka zabývá jako jeden z dalších singlů Dřevo. Právě ten nedávno stanul na vrcholu českého rádiového žebříčku. Dívá se na něj ale z trochu jiného úhlu pohledu. „Zatímco Dřevo je z desky píseň nejveselejší, Alenka naopak tou nejsmutnější. Je to pro mne píseň pocitu osamělosti ve virtuálním světe, kde máte všechny na dosah, ale kde nikdo není skutečný,“ upřesňuje vlastním jménem Ondřej Ládek.

Narozeninový koncert ke svým čtyřicetinám sice odehraje ve Foru Karlín až v listopadu, přípravy na něj jsou ale už od konce loňského roku v plném proudu. „Světla a scénu ještě ladíme, ale už mám sestavený program písní, které budeme hrát, a taky máme potvrzené, že jako hosté s námi vystoupí skupiny Slza a Jananas, zpěváci Sebastian a Petr Lüftner a zpěvačky Mirka Miškechová a Sabina Křováková,“ říká nadšeně.

Koncert ve Foru Karlín by měl být pro fanoušky zcela výjimečným zážitkem. „Všech dvaadvacet singlů a k tomu navíc několik novinek a pár písní s hosty, čili to bude bezmála tříhodinová nálož muziky,“ uzavírá Xindl X.

Sdílejte článek

Přečtěte si také