TopStar

14. října 2014 15:05

Táňa Sáblíková

Lindě Vojtové se blíží den D... Kdy a kde bude?

Krásná Linda Vojtová je nejen uznávanou modelkou, ale také milující vnučkou, která by pro svou rodinu udělala cokoliv. Pro svého dědečka, hudebního skladatele Vadima Petrova, připravuje velkolepý koncert, na kterém zazní jeho skladby. Kdo dorazí a kdy tato událost vypukne?

Koncert, který se bude konat 18. 11. 2014 ve Smetanově síni Obecního domu, Linda Vojtová nejen organizuje, ale je také jeho jedinou sponzorkou. Jelikož však tráví většinu svého času mimo ČR, pomáhá jí se zařizováním koncertu její máma Taťjána Vojtová.

Na dva dny si česká topmodelka žijící v USA odskočila od svých povinností a v už tak přeplněném diáři si vyhradila čas jen pro svého dědu. Do Prahy přijela na otočku doladit vše potřebné s hosty, orchestrem, finalizovat harmonogram skladeb pro vydávané CD a dotvořit scénář s Alfrédem Strejčkem, který bude koncert moderovat.

„Když se procházím po tak nádherných prostorách, jako je secesní Obecní dům v Praze, nemohu se dočkat, až zde zazní dědova hudba. Věřím, že veškerá má snaha společně s dědovou nezaměnitelnou muzikou a vynikajícím orchestrem vytvoří něco, na co budou všichni v sále dlouho vzpomínat,“ sdělila na krátké návštěvě Prahy Linda Vojtová. Společně se svou matkou jsou obě přesvědčeny, že dědovi (v případě Taťjány Vojtové otci) dávají překrásný dárek, který navíc udělá radost i široké veřejnosti.

Linda Vojtová si na svá útlá bedra naložila vskutku náročný úkol, jehož výsledek však potěší nejen ji, její rodinu a samotného skladatele Vadima Petrova, ale také celou Smetanovu síň Obecního domu, v níž bude v den “D“ sedět na tisíc lidí – milovníků vážné hudby a skladeb, které zazněly ve stovkách českých filmů a pohádek.

Na koncertě bude přítomna řada předních českých umělců, kteří se řadí mezi žáky a přátele profesora Vadima Petrova. Část z nich jako zakladatel Konzervatoře Jaroslava Ježka a profesor Pražské konzervatoře sám vyučoval. Vadim Petrov je autorem více jak 1300 světoznámých skladeb: „Moje dcera a vnučka mi kvůli připravovanému koncertu a hudebnímu CD s mou hudbou nosily velké množství hudebních nahrávek, abych vybral ty, které se mi líbí nejvíce. Často jsem se sám divil, co všechno jsem za celý život napsal,“ přiznal Vadim Petrov, který je z nápadu své dcery a vnučky nadšený a zároveň trošku zklamaný, že česká muzika přestává být ve světě pojem, jelikož čeští muzikanti se čím dál tím více věnují zahraniční tvorbě.

Účast na koncertě potvrdili například: Petra Černocká, Mário Klemens, Hana Maciuchová, doc. Jan Měšťák, Libor Pešek, Jaroslav Svěcený, Helena Štáchová nebo Josef Zíma. Vadim Petrov je však uznávaný, stejně jako jeho vnučka Linda, celosvětově, a proto na koncert přijedou hosté například i z New Yorku.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také