TopStar

30. května 2019 09:30

Tereza Šulcová

MacKenzie Bezos dá půlku svého obrovského jmění na charitu!

MacKenzie Bezos byla manželkou nejbohatšího muže světa Jeffa Bezose, zakladatele a generálního ředitele internetového obchodu Amazon. Tvořili pár dlouhých pětadvacet let. Začátkem ledna letošního roku oznámili rozvod a tím se stala jeho manželka jednou z nejbohatších žen světa.

Dvojice se seznámila ještě rok předtím, než Jeff Bezos založil Amazon. Manželství trvalo dlouhých pětadvacet let. Důvod rozvodu je neznámý. „Společně jsme se rozhodli, že se rozvedeme a budeme pokračovat ve společném životě jako přátelé," uvedli ve svém prohlášení, které bylo zveřejněno na Twitteru Jeffa Bezose. "Kdybychom věděli, že se po 25 letech rozvedeme, uděláme to všechno znovu."

Osmačtyřicetiletá MacKenzie Bezos obdržela polovinu majetku svého manžela, získala tak více než 37 miliard dolarů (856 miliard korun), což z ní rázem činí třetí nejbohatší ženu na světě. Jedná se o jeden z největších rozvodů v dějinách.

MacKenzie se rozhodla darovat půlku svého jmění charitě. Podle slov spisovatelky to bude stát velké úsilí a čas, ale je to pro dobrou věc. Připojila se tak k investorovi Warrenu Buffettovi a nadaci Bill and Melinda Gates. Ti vyzývají vlivné miliardáře, aby darovali půlku svého majetku na charitu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také