TopStar

10. září 2013 11:00

Dagmar Dandová

Máme fotky! Jakubisková je u soudu, hrozí jí šest let vězení

Den D. Bez diskuse. Herečka a producentka Deana Horváthová-Jakubisková (55) má dnes důležité soudní jednání na Obvodním soudu pro Prahu 2 kvůli obvinění z usmrcení chodce z nedbalosti.

Manželka slovenského filmového režiséra Juraje Jakubiska podle policie srazila předloni v říjnu na přechodu svým půjčeným terénním mercedesem dvaašedesátiletého chodce, který svým zraněním na místě podlehl. Stalo se to dopoledne před desátou hodinou na křižovatce ulic Chýnovská a Libušská v pražské Krči.

„Přes rychlý příjezd posádek a okamžitě zahájenou resuscitaci se životně důležité funkce vážně zraněného muže záchranářům nepodařilo obnovit. Pacient zemřel na následky svých vícečetných vážných zranění,“ uvedla po nehodě mluvčí záchranky Jiřina Ernestová. Identita muže nebyla zveřejněna a Deana ihned projevila lítost a zájem setkat se s pozůstalými.

Herečka přijela na jednání sama a před soudem se sešla se svým právníkem Viktorem Pavlíkem, který ji doprovodil do síně, kde by měl být vynesen rozsudek. Jakubisková byla celá v černém a vypadala velmi smutně. Pozdravila číhající fotografy a sklíčeně zašla dovnitř.

Jednání se účastní i vdova po mrtvém muži, kterou tato tragédie nepochybně nejvíc zasáhla.

Horváthová-Jakubisková prohlásila, že neví, jak k nehodě mohlo dojít. Její verze: Jela po hlavní ulici a najednou se před ní dotyčný objevil.

„Litovala jsem Daru Rolins, které se stalo to samé, teď to prožívám já...“ řekla po nehodě.

Jasné je zatím to, že podle dechové zkoušky nepila alkohol. Deana také tvrdí, že jela přiměřenou rychlostí.

"Předpokládám na základě revizního znaleckého posudku, že pokud to zůstane, jak to je, dojde ke zproštění obžaloby," prohlásil právník Deany Viktor Pavlík před soudním jednáním.

„Neznám všechny souvislosti, ale ono je to v podstatě jedno. Na konci toho všeho je obrovské neštěstí pro všechny strany,“ vyjádřila se k případu zpěvačka Dara Rollins, která v roce 2010 zavinila dopravní nehodu, při níž zahynul motocyklista. Po soudním řízení dostala za usmrcení z nedbalosti 18 měsíců se zkušební dobou na dva a půl roku. Navíc má tříletý zákaz řízení a povinnost zaplatit milionové odškodnění pro pozůstalé.

Jak to dopadne s Deanou Horváthovou-Jakubiskovou vás budeme informovat.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také