TopStar

5. června 2014 16:42

Martin Kraus v exkluzivním rozhovoru: "Vždycky jsem žádal o ruku." Co mu na to slečny odpověděly?

Herec Martin Kraus se objeví v novém seriálu FTV Prima Svatby v Benátkách. Prima-Style.cz poskytl exkluzivní rozhovor, ve kterém došlo i na hodně soukromé otázky. Sympatický Martin na sebe například prozradil, že už několikrát žádal své přítelkyně o ruku. Jak to dopadlo?

Jak se vám momentálně daří dělit čas mezi vztah s přítelkyní, milované koně na statku, natáčení seriálu a divadlo?

Je pravda, že čas mi utíká poslední dobou rychleji a rychleji. Nicméně má práce je opravdu mým koníčkem a hrozně mě baví. Mám štěstí na kolektiv, ať už v divadle, či na natáčení. Takže v podstatě utíkám od koníčků za koníčkem a co se mé partnerky týče..., noc má taky dost hodin na to, abychom se užili! :o)

Kolik hodin denně by pro vás bylo momentálně optimálních?

Dvacet čtyři mi vyhovuje. Tak nějak jsme si už na to zvykli, no ne?

Když přistane zajímavá nabídka na stole, jakým způsobem se rozhodujete – jdete do věcí po hlavě, necháváte si čas na rozmyšlenou? Telefonujete někomu?

Jsem takovým "životním střelcem“ a mám rád nové a nové věci, do kterých většinou skáču po hlavě! Nicméně, mým odrazovým můstkem byl především režisér Zdeněk Zelenka. Obsadil mě tehdy, coby čerstvého posluchače JAMU, do své pohádky Kouzla králů, kde jsem stál poprvé před kamerou. Byl trpělivý a do všeho mě pomalu zasvětil. Od té doby mu, nejen co profese se týká, hodně věřím a většinou nabídky konzultuji právě s ním.

Jak dlouho trvalo od „Dana Pánka“ ze seriálu Cesty domů II takové to ticho, kterého se herci docela obávají – že nezvonil telefon. A jak jste ho snášel?

Já neumím čekat a šťourat se nad mobilem v nose. Jsem ve své podstatě poměrně akční člověk. Vzpomínám si, že po JAMU jsem měl rozjednané, že budu rozvážet pečivo. Těšil jsem se, jak budu "drandit“ s velkým autem! :o) Nakonec jsem dělal osobního řidiče pro jednu firmu a o víkendech pomáhal taťkovi u koní. V tu dobu jsem už ale věděl, že od března začínám zkoušet v Divadle na Vinohradech. Moje partnerka mi často vyčítá, že se neumím ani procházet, že pořád jenom někam letím. Nedokážu si ani dost dobře představit takovou tu dovolenou, kde týden ležíte u moře. Díky tomu mám asi u sebe člověka, kterému temperament rozhodně nechybí:o)

TIP Prima-Style.cz: Všechno o seriálu Svatby v Benátkách, bonusy, fotografie, profily postav i rozhovory najdete:

TADY

Mnohokrát jste řekl, že jste k herecké profesi v podstatě neomylně směřoval. Ale přesto… Ani na chvíli nebyl žádný jiný nápad, co jiného by vás zajímalo a mohlo živit?

V podstatě ani dnes nemám tzv. v hlavě zakódováno, že "musím umřít na jevišti“. Jsem opravdu hrozně šťastný doma u koní. Dovedl bych si klidně představit, že bych se živil nějakým způsobem právě tam. Mám rád lidi, takže třeba nějaké ubytování s hospůdkou, která mě mimochodem taky moc baví :o). Myslím, že nejen u naší profese potřebuje člověk štěstí. Hlavní ale podle mého názoru je chtít pracovat a na nic nečekat.

Jak reagovali na nápad stát se hercem vaši rodiče? Vzpomínáte si třeba na večer, kdy jste to doma u stolu rozebírali? Jaké byly jejich reakce?

Tenkrát jsem se vrátil z Anglie, kde jsme s kamarádem pracovali u koní. Měl jsem s sebou knížku o J.-P. Belmondovi, což byl můj první impuls proč právě herectví. Po bouřlivém vítání s rodinou jsem u kávy naznačil, že chci jít na vysokou. Naši byli nejdřív nadšeni, ovšem jen do doby, než ze mě vypadlo, na jakou. Mamka se smála a říkala, že už se bála, že ji v životě nepřekvapím a že jsem opět nezklamal. A taťka mi poradil, ať si radši vsadím sportku. Že je to pořád větší pravděpodobnost, že mi to vyjde, než dostat se na školu, se kterou nikdo z našich rodin v životě neměl co dočinění. Nicméně naši mě vždycky podporovali a i u tohoto rozhodnutí mi byli oporou.

V brzké době se ukážete na obrazovce jako doktor sympatický (na rozdíl od vašeho předchozího seriálového doktora) – myslíte, že se mu charismatem podaří přebít hodně silné charisma „špatnýho chlápka“ Dana? A vůbec… Cítí muži mezi sebou, že to mají špatní drsňáci u holek tak nějak… snazší? (My hodný holky potvorám totiž občas tak trochu závidíme.)

Jsem strašně rád, že jsem dostal úplně jiný herecký úkol, než byl právě zmiňovaný Dan Pánek. Nechci divákům nic dopředu prozrazovat, ale tento doktor (alespoň jak je napsaný) je opravdu takovým Mirkem Dušínem z Rychlých šípů. A lidskostí a čistým pohledem na věc, by měl právě diváky dostat. Druhá věc pochopitelně je, do jaké míry se mi podaří právě tak krásnou postavu obhájit. Držte mi palce! :o) My hodní chlapci těm holkám, co mají vkus na špatné drsňáky, říkáme: "Dobře vám tak!“ :o)

V seriálu hraje vaši partnerku Petra Hřebíčková.

Musím přiznat, že mám obrovské štěstí na herecké partnerky. Zejména chlapi se tentokrát mají na co těšit. Nejen po stránce vizuální. Ale i po stránce herecké a hlavně lidské – je naprosto úžasná.

Nového hrdinu se jeho krásná přítelkyně snaží tak trochu manévrovat ke svatbě a zdá se, že on to nechce vnímat nebo to vůbec nevnímá… Už jste někdy nějakou dámu žádal o ruku?

K těm žádostem o ruku... Pokaždé, ať šlo třeba jen o krátký vztah, vždycky jsem žádal o ruku a plánoval budoucnost. Když do něčeho jdu, tak naplno a se vším všudy!!! Naštěstí dívky měly více rozumu než já :o)

Může v dnešní moderní době požádat o ruku slečna přítele? Nebo jste spíše staromilec a myslíte, že tradice by se měla dodržovat?

Jsem dost konzervativní, takže tradice je prostě tradice. To už by nás dívky mohly rovnou pouštět do dveří a platit za nás v hospodách.

Je horší se ženit, nebo jít k zubaři?

Zeptejte se mě za x dní, pak vám snad odpovím. :o)

Autor: Jana Divizna Divišová

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také