TopStar

17. června 2014 20:50

Jana Fikotová

Martin Maxa skončil na operačním sále. Je to s ním vážné?

Zdravotní problémy související s přibývajícím věkem se nevyhýbají nikomu. Něco o tom ví i zpěvák Martin Maxa (53). Ocitl se totiž v nemocnici kvůli potížím se zrakem.

„Zhoršilo se mi vidění na blízko, což mi dost vadí při malování, jemuž jsem se začal po několikaleté pauze znovu věnovat. Maluju olejem na plátno, styl hyperrealismus a při tom potřebuju opravdu dobře vidět na detaily. A ta moje vada, která se jmenuje presbyopie, mi tohle znemožňuje,“ popisuje zpěvák své obtíže.

„Na oční klinice Duovize mi doporučili zákrok, při jehož výkonu není potřeba laseru. Spočívá ve výměně původní lidské čočky za umělou. V mém případě byla použita trifokální nitrooční čočka od společnosti Zeiss pro vidění na dálku, střed i blízko bez brýlí. Ta má plně a trvale nahrazovat právě moji vlastní čočku, s níž jsem ale prožil 53 let, takže když mi ji mikrochirurg MUDr. Lubomír Továrek odříznul, přepadla mě trochu nostalgie," žertuje Martin.

A jak vypadá jeho aktuální stav? "Jistá výrazná zlepšení jsem zaznamenal, nicméně na finální výsledek je prý třeba ještě počkat několik týdnů, než si na novou čočku zvykne mozek a začne s ní plně spolupracovat. Samotný zákrok byl bezbolestný a ani po něm jsem neměl žádné potíže, hned další den jsem šel dokonce na party," popisuje zpěvák. A co ta páska přes oko? "Tu mi koupila před operací moje manažerka, prý kdyby to nevyšlo, ona mě prostě umí podržet."

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Martin Maxa

Přečtěte si také