TopStar

6. února 2015 11:00

Lucie Průchová

„Máte dvě vagíny a dvě dělohy“ sdělil lékař pacientce, která nemohla dlouho otěhotnět

Gary a Leona Doherty se dlouho snažili počít potomka, když se jim nedařilo, přišel na řadu odborník. Jeho diagnóza pár šokovala.

Leona je totiž majitelkou dvou vagín a dvou děloh. A paradoxně tato vlastnost vám při snaze o početí nepomůže. Leona je totiž až o 70 % méně plodná než průměrná žena jejího věku. Poprvé se snažila otěhotnět již ve dvaceti letech, trvalo jí to dva roky než se oplodnění podařilo. Těhotenství však skončilo samovolným potratem. Stejný scénář následoval ještě 3krát. Leona a Gary se tedy rozhodli podstoupit umělé oplodnění, ale i to zklamalo. S manželem se následně stali členy projektu, díky kterému za nimi do Irska, přijede každé léto dítě z Černobylu. Dokonce se stali i pěstouny 7letého chlapce, který byl odebrán rodičům z důvodů zanedbání péče. Těmito kroky se Leona snažila podělit o lásku, kterou nemohla dát vlastním dětem. Byly to až zdravotní problémy, které ji paradoxně vysvobodily. Nejprve byla Leona diagnostikována s epilepsií a následně začala mít i problémy s ledvinami. Místo na děti se musela soustředit na své zdraví a právě v průběhu toho tříměsíčního období otěhotněla.

Přestože těhotenství bylo komplikované, Leona před měsícem porodila zdravého chlapečka jménem Hugh. Hugh přišel na svět císařským řezem a je zcela zdravý.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také