TopStar

20. února 2019 17:00

Tereza Šulcová

Matka Rity Ory prodělala rakovinu prsu a nyní pomáhá ostatním ženám

Pětapadesátiletá Vera Sahatçiu zvítězila nad rakovinou prsu. Její dcera, popová hvězda Rita Ora, jí celou dobu podporovala a je na ni velice pyšná, jelikož nyní nafotila kalendář v plavkách, který má dodat sebevědomí všem ženám, které musely podstoupit mastektomii, tedy odstranění celého ňadra včetně bradavky.

Plavky, které pětapadesátiletá žena propaguje, jsou speciálně navrženy pro ženy po mastektomii. Plavky navrhla Melissa Odabash pro značku Amoena a na trh je uvedla charitativní společnost Future Dreams. Vera Sahatçiu je matkou tří dětí a jednalo se o její první focení vůbec. „Když mě Melissa poprvé požádala, zda bych se stala tváří plavek pro ženy po mastektomii, řekla jsem si proč já… Nemám žádné zkušenosti s modelingem,“ svěřila se maminka Rity Ory časopisu Hello.

Nová tvář charity Future Dreams prodělala mastektomii poté, co jí byla diagnostikována rakovina prsu ve 39 letech. A následně nastal problém s hledáním správných plavek. „Bylo to těžké období, na dovolené u moře jsem nevěděla, jak skrýt jizvy na hrudníku,“ vzpomíná Vera. „Necítila jsem se sama sebou a snažila jsem se všelijak skrýt hrudník šátkem. Pak jsem ale objevila značku Amoena, která je určena především ženám, jako jsem já.“

Její manžel a tři dětí jsou z fotek nadšeni. „Moje rodina byla nadšená, když viděla výsledné fotografie. Manžel se stále usmíval, asi si myslel, kdo je ta žena na fotografiích?“

Rita Ora je na svou maminku velmi hrdá. „Moje mamka mě inspiruje každý den. Jsem na ni hrdá, je to skutečná modelka,“ svěřila se zpěvačka časopisu Hello. 30 % z výtěžku je věnován charitě Future Dreams.

Sdílejte článek

Přečtěte si také