TopStar

30. září 2013 22:46

Jana Fikotová

Michael Douglas prosí, aby směl za synem do vězení

Herec Michael Douglas (68) se při udílení cen Emmy Awards 2013 v děkovací řeči neudržel a kvůli synovi, který si odpykává trest ve vězení, kritizoval americký vězeňský systém.

„Jsem velmi zničený, že nemohu navštívit svého syna ve vězení,“ řekl Michael Douglas, když si na podiu přebíral cenu Emmy za nejlepší herecký výkon ve filmu Liberace. Syn Cameron si v současné době odpykává deset let za obchodování s tvrdými drogami a recidivu ve vězení.

„Cameron byl téměř dva roky v samovazbě a já ho za celou dobu neviděl. Pochybuji o americkém vězeňském systému. Doufám, že…, tedy prosím vás, abych ho mohl brzy vidět,“ prosil do kamery smutný Douglas. Zákaz návštěv je ale součástí trestu. "Je to případ obžalovaného, který sám prokázal, že je velmi chabým kandidátem na zvláštní péči či shovívavost," pronesla porota tří soudců odvolacího soudu. Z vězení se Cameron nedostane dřív než v roce 2018. Cameron Douglas (35) byl dopaden v New Yorku, když v hotelovém pokoji prodával heroin. V roce 2010 ho odsoudili na pět let. O rok později si svůj trest zdvojnásobil, když ho přistihli ve věznici při držení a distribuci drog. Výkon trestu si nejdříve odpykával ve federální věznici Lewisburg, poté byl přemístěn do Marylandu.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky trest vězení věznice ceny Emmy Michael Douglas

Přečtěte si také