TopStar

28. března 2019 17:00

Markéta Škorňová

Michelle jde na dračku: Kniha bývalé první dámy má prodaných už 10 milionů výtisků!

Autobiografie bývalé první dámy Michelle Obamové jde podle jejího vydavatele na dračku. Knihy, která se na pultech objevila teprve před pěti měsíci, se prodalo už 10 milionů výtisků. „Věříme, že se právě autobiografie Michelle Obamové může stát tou nejúspěšnější v historii,“ prohlásil Thomas Rabe, ředitel nakladatelství.

Populární Američance a bývalé první dámě Michelle Obamové právě náleží 11. místo v seznamu TOP 20 nejprodávanějších biografií.

Kniha nese název „Becoming“ a popisuje její zážitky z dětství, zkušenosti z práce i mateřství a nesmí chybět ani kapitola o životě v Bílém domě.

Kniha je kritiky chválena především za schopnost vtáhnout do děje, a to napříč generacemi. Michelle se v ní nebojí kritizovat současného prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, o kterém mimo jiné říká, že mu nikdy neodpustí jeho názor na držení zbraní.

Michelle Obamová- Můj příběh

Můj příběh. Takový název má kniha v českém překladu. Michelle Obamová se díky svému životu naplněnému smyslem a úspěchy stala jednou z nejikoničtějších a nejpodmanivějších žen naší éry. Jako první dáma Spojených států amerických a první Afroameričanka v této roli pomohla nastolit nejvlídnější a nejpřístupnější atmosféru v Bílém domě v historii a vybudovala si pozici silné zastánkyně práv žen ve Spojených státech i po celém světě. Radikálně změnila životní styl mnoha rodin, které díky ní vedou zdravější a aktivnější život, naučila nás několik tanečních kroků, zabodovala v Carpool Karaoke Jamese Cordena a v nemilosrdné záři reflektorů dokázala vychovat dvě normální a skromné dcery. Michelle Obamová ve svých pamětech, díle plném hlubokých úvah a úchvatného vypravěčství, zve čtenáře do svého světa a zaznamenává zážitky, které ji formovaly – od dětství v chicagské South Side, přes léta, kdy jako vedoucí pracovnice vyvažovala mateřské a pracovní povinnosti, až po dobu, kterou strávila na nejslavnější světové adrese. S neomylnou upřímností a jiskřivým vtipem popisuje svá vítězství i zklamání na veřejnosti i v soukromí a vypráví svůj příběh, tak, jak ho žila – svými slovy a podle svého.

Sdílejte článek

Přečtěte si také