TopStar

23. prosince 2018 11:00

Tereza Šulcová

Nadace Leonarda DiCapria věnuje 2,2 miliard korun na pomoc při boji proti změně klimatu

Nadace Leonarda DiCapria získala neuvěřitelné 2,2 miliardy korun a peníze investuje na pomoc při boji proti změně klimatu.

Herec Leonardo DiCaprio (44) založil nadaci v roce 1998 a každý rok apeluje na řešení tohoto globálního problému. Během posledních dvou desetiletí podpořil Leonardo více než 200 projektů zaměřených na ochranu životního prostředí. Zároveň herec podporuje inovační projekty, které chrání přírodu před jejím zánikem a zároveň obnovují rovnováhu mezi ohroženými ekosystémy a komunitami.

Posledně herec apeloval na svém Instagramu na kácení v pralesech a jaký dopad to má na zvířata, která v pralese žijí. „Zvířata pomalu vymírají, a to tak vůbec nemusí být,“ psal DiCaprio na svém Instagramu. Leonardo byl nedávno oceněn při příležitosti 20. výročí charitativní akce, na kterou přišel i Arnold Schwarzenegger, Madonna nebo Ellen DeGeneres.

Oscarový herec na jevišti oznámil, že do své charity vkládá naději v podobě nového financování, které činí již neuvěřitelných 100 miliónů dolarů, což je více než 2,2 miliardy korun. Celou tuto částku věnuje na pomoc při boji proti změně klimatu.

„Když jsem před dvaceti lety založil LDF, založil jsem tuto společnost na základě jednoduché myšlenky. Společně s pomocí finančních prostředků můžeme podporovat ekologické projekty, které pomohou navrátit přírodě její původní sílu,“ řekl herec při příležitosti 20. výročí charitativní akce.

Sdílejte článek
Štítky Leonardo DiCaprio

Přečtěte si také