TopStar

8. června 2015 15:08

Petr Cífka

Napravený hříšník: Jeremy Clarkson abstinuje! Proč? A bude točit v Americe?

Bývalý moderátor Top Gearu se ve svém pravidelném sloupku opět podělil o zajímavé informace.

Ke skoncování s alkoholem prý Clarksona dovedly dvě věci. Zhlédnutí celovečerního dokumentu o Amy Winehouse a především nedávná smrt britského politika Charlese Kennedyho, který je v podstatě Jeremyho vrstevníkem (oběma je/bylo stejně let). Clarkson Kennedyho respektoval a uznával, což je při jeho vztahu k ostrovní politice jako takové značná pocta. Alkohol ovšem bývalému šéfovi britských liberálních demokratů rozšteloval zdraví natolik, že musel v roce 2006 z vedoucí pozice odstoupit a posléze se stáhnout do ústraní a bojovat, bohužel neúspěšně, s mnoha souvisejícími chorobami.

Pro Jeremyho to prý byl definitivní vykřičník. Nikdy neříkej nikdy, jak jedním dechem dodává, ale prý už to vždycky bude jen příležitostné pití, aby nebyl ve společnosti za kverulanta, co natruc objednává lehkou kolu. Tím, že si odpustí večery s lahví vína a něčeho ostřejšího, prý každý den ušetří osmdesát liber – za samotný alkohol, ale i za taxíky, kterými pak v podnapilém stavu musí jezdit. Na druhou stranu utratí víc za čokoládu, kterou si nedostatek vína vynahrazuje, a především za benzín a pokuty za parkování, které se mu vrší od chvíle, kdy místo taxíků využívá pro návštěvy restaurací svůj vlastní vůz.

Množí se také spekulace, že je to celé jen záminka k abstinenci, jež je ve skutečnosti motivována původní aférou, která Clarksona vystřelila do hledáčku všech médií.Totiž že byl oné osudné noci, kdy se popral s jedním z produkčních Top Gearu, trošičku pod parou. A že se teď snaží ukázat, že seká dobrotu a doufá, že ho BBC vezme na milost. Ostatně muselo ho zamrzet, když jeho dva kolegové – Hammond a May – v minulém týdnu dotočili vstupy pro poslední neodvysílané epizody Top Gearu. Možná v tom byla dohoda všech tří, že to divákům dluží, ale po Jeremym zůstalo před kamerou prázdné místo a to určitě musí užírat i jeho.

Ve stejném sloupku ovšem najdeme i malé šťouchnutí do BBC. Jeremy zmiňuje, že abstinence mu umožňuje být ve formě i pozdě večer, kdy mu neustále volají nějací lidé z Kalifornie. Mají prý srandovní akcenty a vždycky hrozně moc energie, protože je u nich o osm hodin méně. Naznačuje tím snad, že jeho nový motoristický pořad bude v režii některé z amerických televizí nebo několikrát zmíněné online streamovací služby Netflix? Nebo jen kalí vodu a snaží se BBC trochu pozlobit? U slavného britského komedianta si nikdy nemůžeme být jistí. Pokud se ale opravdu domluví s Američany, lze očekávat, že se do USA bude muset minimálně na chvilku přestěhovat. A jak už jsme viděli v několika speciálech Top Gearu, má se země neomezených možností na co těšit!

Sdílejte článek
Štítky top Gear taxi BBC Amy Winehouse alkohol Jeremy Clarkson

Přečtěte si také