TopStar

14. května 2015 13:58

Barbora Koukalová

Nejkrásnější šaty z festivalu v Cannes: Mrkejte na 5 největších pecek a záviďte

Ačkoliv ve Francii začal jeden z největších filmových svátků, všichni víme, že o filmech to zcela jistě není. Je to o drahém šampaňském, naleštěných limuzínách a hlavně luxusních róbách. Nikoho nezajímá, kdo má za co jakou cenu. Všechny zajímá červený koberec.

Hned ze startu musíme říct, že letošní zahájení festivalu v Cannes nás překvapilo tím, jak tam vlastně nebylo nic překvapujícího, na rozdíl od již uplynulých cen Grammy a Oscar, kdy se na koberci zjevily takové hrůznosti, že se nám z toho zaviroval notebook.

Ale letos jako by si všechy hvězdy řekly, že už těch extempore bylo dost a nemají zapotřebí, aby se jim smála půlka planety, tak se ukáznily a dokonce přišly i všechny oblečené. Některé nudily, některé fascinovaly, ale vesměs se skoro nikdo neztrapnil.

Tady je pět best of.

5. Naomi Watts

Partnerka herce Lieva Schreibera a filmová Lady Diana sice moc důstojnosti právě ve filmu o královně lidských srdcí nezískala, ale když si Naomi vyšlápne do společnosti, vše zlé je zapomenuto. Jednak se na ni hezky kouká už samo o sobě, a za druhé má tahle holka styl a nikdy si nevyrazí v ničem, z čeho by nám začala krvácet rohovka. Šaty Elie Saab sice pomluvit nemůžeme, ale jednu malou výhradu máme. Od té doby, co se v roce 2011 objevila na premiéře Harryho Pottera a Relikvie smrti 2 herečka Emma Watson v Oscaru de la Rentovi holubičí šedi, její styl (a šaty a barvu) kopírují herečky dodnes. Aspoň ten odstín kdyby byl trochu jiný!

Návrhář Elie Saab musí být pyšný na to, jakou parádu v jeho róbě udělala Naomi Watts, jenže tohle jsme už viděli několikrát. Začal s tím Oscar de la Renta.

4. Natalie Portman

Červená tuba od Diora, na které se nedá nic zkazit, leda kdybyste měla pár gramů navíc, ale to není její případ. Takhle nějak má vypadat elegantní hollywoodská hvězda, která na sobě nemá nic navíc a ani o nic méně. Natalie je tak dokonalá, až to z fotky působí trochu strašidelně, skoro jako byste ji měli zabalit do igelitu, strčit do krabice a vystavit si ji ve vitríně. Moc by nás ale zajímalo, co to udělá s látkou v pase po dvou hodinách sezení. Nejspíš žádná hitparáda. Jenže v takových šatech se nesedí, v takových se jen stojí a vrabčími krůčky posouvá kupředu.

Šaty v tube stylu jsou děsně in, ale bacha, když jste moc hubená a bez křivek, budete pak vypadat jako zubní nit.

3. Bar Refaeli

Izraelská modelka je v něčem, co nejsme schopni dohledat a to jsme masteři v googlování. Šaty ve střihu antického chitónu zřejmě budou nějaká no-name pecka, kterou si Bar nemusela půjčovat, ale odnesla si je z obchůdku poctivě koupené. Vlastně se ani k tomu nedá nic moc psát, na tohle se dá jen dívat s trochu nablbým úsměvem, protože kdybyste někdy za život dostali pozvánku na takovouhle akci, přáli byste si vypadat zrovna takhle.

Update: Teď jsme se děsně investigativně dozvěděli, že šaty jsou značky Roland Mouret.

Antika frčí pořád a římské chitóny zažívají velký comeback. K takovým šatům ani nepotřebujete výrazné šperky, ale Bar ví, jak to nepřehnat. Jdete v něčem podobném dělat parádu? Nezapomeňte si dát vlasy jakkoliv nahoru. Když je necháte splývat, nebudete vypadat jako římská bohyně, ale jako utopenec právě vytažený z Mácháče.

2. Lupita Nyong'o

Nedávno objevená keňská hvězda udělala na zahajováku v Cannes pěkný vítr, a to doslova. Plisovaná róba Gucci, respektive tedy sukně, má bohaté záhyby a zákruty a tak když udělala Lupita otočku vzad, zvedly se mohutné vlny látky, bičovaly okolo nalepené fotografy a v Dubaji se jim za dva dny z ničeho nic zvedne prach. Lupita se koberci zdržela velmi dlouho, to proto, že všichni museli poctivě vyfotit příboj její róby. Máme k tomu desítky fotek a je to děsně roztomilé. Vám stačí jen dvě, abyste pochopili, proč byla jednou z nejlépe oblečených a vypadajících hvězd večera.

Lupita v róbě Gucci byla k nepřehlédnutí, máchala s ní ze strany na stranu tak mocně, že jim málem uletěl VIP stan s kaviárem a chlebíčky. Možná by po ní mohli pojmenovat příští hurikán.

1. Pozdravte Julianne Moore, největší kočku z Cannes

Je jí 54 let, má jedno oko větší než druhé a trochu přerostlé uši, ale tohle je úplně fuk. Je to totiž zrzka (a už to samo o sobě je výhra), vypadá o deset let mladší a navíc se může chlubit něčím, co se jmenuje charismatická osobnost. Takže když pak přijde na zahajovací večer tohle stvoření, nikdo jiný už nemá šanci.

Nejoslnivější hvězda na červeném koberci v Cannes je věkem dávno po padesátce.

Armani Privé, to je to jméno, které potřebujete vědět, když se budete pídit po jejích šatech. Na první pohled je to velká blejskavá chlupatice, že i Eva Pilarová by se takhle neblejskala v dobách své největší slávy u Televarieté, ale na ten druhý pohled se jedná o něco, co si na sebe nemůže vzít jen tak někdo. O trochu mohutnější postava by z ní udělala ruského medvědobijce, výstřih by jinde asi vypadal vulgárně. Je to sexy, přestože není nic vidět, ačkoliv je toho vidět hodně, aha!

Róba Armani Privé osnila úplně všechny, Julianne sama o sobě setřela daleko mladší kolegyně.

Neexistuje absolutně nic, co byste si na Julianne mohli najít k vytknutí. Jestli ano, pak máte na jednom oku deset dioptrií a na druhém šedý zákal. Nebo jste spadli z Marsu. Nebo byste se měli jít preventivě zastřelit, abyste nekradli estetikům vzduch. Je perfektní, přestože není dokonalá. Slintejte a záviďte!

Prohlédněte si Julianne v detailu. Je to uchvacující.

Barbora Koukalová


Přečtěte si také