TopStar

31. července 2014 16:00

Nesmrtelný četník Louis de Funés - 10 věcí, které jste o něm nevěděli

Právě je to sto let, kdy se geniální francouzský komik Louis de Funés narodil. V soukromí byl úplně jiný, než jeho filmové postavy. Za co ho vyhodili ze školy? Kde potkal svou manželku? A proč po něm pojmenovali růži? Tady je 10 věcí, které jste o něm nejspíš nevěděli.

1. Narodil se jako Louis Germain David Funés. Už jako kluk ve škole rád imitoval. Na školní fotce ale vypadá docela zasmušile.

Budoucí komik vypadá vážně, Foto: Pinterest.com

2. Poprvé hrál ve dvanácti letech ve školním představení, hrál dítě ve sboru komediantů.

3. Vystudoval gymnázium a pak se učil kožešníkem. Z dlouhé chvíle ale střelbou špendlíky zabil milovaného kanárka ředitele učiliště a musel okamžitě pryč.

4. Poprvé se ženil v jednadvaceti, ženatý byl šest let a přivydělával si jako klavírista.

Tuhle tvář Louise de Funese zná málokdo, Foto: Pinterest.com

5. Druhou manželku Jeanne potkal v baru Horizont na Montmartru - strávil s ní celý život. Měli dva syny Patricka a Oliviera.

6. Slávy se dočkal až po čtyřicítce díky hře Oskar, se kterou bodoval napřed na divadle a díky ní se dostal i na filmové plátno.

7. O četníkovi prohlásil: "V téhle roli jsem byl šťastný." Jinak se ovšem rolemi trápil a ke svému okolí býval hodně mrzoutský. Kolegové ho dost nesnášeli.

8. Nesnášel novináře, interwiew dával zcela výjimečně. S rodinou žil za vysokou zdí a pěstoval vášnivě růže, které i vystavoval. Jedna z nádherných odrůd nese jeho jméno.

9. Dostal několik infarktů, první v roce 1974. Zemřel na srdeční záchvat v lednu 1983.

10. Jeho poslední slova byla: "To není možné, já umřu..."

TIP Prima-Style.cz:

Jaký doopravdy byl mužík se svérázným humorem? Na co si potrpěl, co nenáviděl a co vůbec neuměl? To se dozvíte dnes večer ve VIP zprávách. A přijde i jeden z dabérů Louise de Funes, Jiří Krampol. Svůj hlas mu propůjčil v pěti filmech! Setkali se někdy? Kolik energie ho stál dabing Louise de Funes? Na to český herec odpoví živě ve VIP zprávách za pět minut osm.

Další zajímavosti o známých osobnostech:

Sdílejte článek

Přečtěte si také