TopStar

13. července 2016 13:16

Michal Chalupa

No je to vůbec možný? Stačí dělat podřadnou práci a jste milionář!

Buckinghamský palác vypsal konkurz na post umývače nádobí. Pro vybraného kandidáta na daný post je vypsána šílená částka.

Zatímco v Česku musíte šest let šprtat medicínu, ani pak nemusíte vydělávat 50 tisíc korun, v Británii se stačí vyhrát konkurz na tu nejjednodušší práci. Britská královna totiž hledá do paláce soukromého umývače nádobí. A pozor! Vybranému dotyčnému nabízí odměnu více než 17 tisíc liber ročně, což je v přepočtu asi 540 tisíc korun, což taky není tak úplně k zahození.

Na výsledné částce se možná podílí fakt, že nedávno čelila nepříjemnému tlaku svých sluhů. Ti totiž svěřili médiím, že je čest pracovat pro královnu a tento post se v rodinách mnohdy dědí, ale platy se nezměnily od dob jejich dědečků. A je fakt, že člověk by měl být za práci ohodnocen, i když uklízí vznešenou špínu… Ale hlas služebnictva zvítězil a teď už se mají líp.

Takže se nebojte a zkuste to! Pokud doma odjakživa máte myčku a nikdy jste nedrželi špinavý talíř v ruce pod proudem tekoucí vody, tak se nic neděje. Zkušenost totiž v daném oboru vůbec není nutná, jak se uvádí v nabídce. Všemu vás naučí přímo na místě. A tak, než královna podlehne moderním technologiím a rozhodne se pro koupi myčky, někdo si může udělat výlet do Londýna a zkusit se stát jejím dvorním Mitchem! :D

Sdílejte článek

Přečtěte si také