TopStar

5. dubna 2018 09:25

Olga Kurylenko, Monika Bellucci nebo Sophie Marceau: Všechny dívky Jamese Bonda pohromadě - 2. část

Už jsme si zmínili několik dívek, které ztvárnily osudové ženy tajného agenta Jamese Bonda. Které další krásky si prošly postelí jednoho z největších lamačů ženských srdcí za celou historii filmu? Pojďme se na ně podívat!

Britt Ekland (75) ‚‚Muž se zlatou zbraní‘‘ (1974)

Švédka si zahrála agentku MI6 Mary Goodnight, která pomáhala Bondovi utíkat před zloduchy ze zničeného ostrova. V reálném životě pokořila Britt rockery a celkově hudební scénu. Dívka totiž chodila s hudebním producentem Louem Adlerem a muzikantem Rodem Stewartem. A roku 1984 si vzala bubeníka kapely Stray Cats Slima Jima Phantoma.

Barbara Bach (70) ‚‚Špion, který mě miloval‘‘ (1977)

První Bondova dívka, kterou lze právoplatně nazvat feministkou. Major KGB Anya Amas (tajné jméno XXX) byla krásou a chloubou sovětské rozvědky. Generálem byla poslána na tajnou misi nalézt ztracenou sovětskou ponorku. James Bond hledá ponorku také, jen britskou. Ve vyostřené situaci zabíjí Bond Anyiného milence a dívka se tedy chce pomstít. Když se ocitá v Jamesově posteli, upozorňuje ho: ‚‚Až mise skončí, zabiju tě.‘‘ Netřeba ale věřit všemu, co žena řekne.

Herečka Barbara Bach se objevila i na titulní straně časopisu Playboy a roku 1981 si našla muže, který ji skutečně miloval - bubeníka Ringo Starra z kapely The Beatles. Jakmile se za muzikanta provdala, s filmem a hereckou kariérou skončila.

Lois Chiles (70) ‚‚Moonraker‘‘ (1979)

Role Holly Goodhead se stala největší za celou hereckou kariéru modelky Lois Chiles. To je ovšem příběh téměř všech dívek Bonda. Chiles si pak mnohokrát dělala legraci, že role Bond girl je dobrá příležitost, jak se zviditelnit, i když ji při natáčení dost znervozňovala věta: ‚‚Ach, Jamesi.‘‘

Carole Bouquet (60) ‚‚Jen pro tvé oči‘‘ (1981)

Dívka, která se nesměje. Majitelka nejdelších nohou za celou historii bondovek. A spekuluje se, že i nejkrásnějších očí. V ostatním ale nic zvláštního. Klasická Bondova přítelkyně, která se chce pomstít. V dětství jí zemřeli rodiče a teď chce Carole viníka potrestat.

Maud Adams (72) ‚‚Chobotnička‘‘ (1983)

Švédská herečka se mihla už ve snímku ‚‚Muž se zlatou zbraní‘‘, ale v ‚‚Chobotničce‘‘ získala roli hned hlavní.

Grace Jones (69) ‚‚Vyhlídka na vraždu‘‘ (1985)

Brutální dívka s agresivním krátkým sestřihem a neméně sexy agresivním chováním. Když se ocitá v Bondově pokoji, okamžitě shazuje ručník a je v jeho posteli. Skutečná kulturistka a bodyguardka zločince. Ve skutečnosti se jedná o modelku a zpěvačku. Proslavila se především svou rolí Bond girl a klipy se lvy a nahoře bez v kalifornském Disneylandu. Její milenci byli vždy pouze silní muži od Dolpha Lundgrena po Arnolda Schwarzeneggera.

Maryam d‘Abo (56) ‚‚Dech života‘‘ (1987)

Kráska Maryam se narodila v rodině Gruzínky a Holanďana. Takovou směsici dostal po svém boku Timothy Dalto, který roku 1987 debutoval v roli Jamese Bonda. Aby byla role Maryam o to žhavější, před natáčením své hrdinky se nechala herečka nafotit pro Playboy. Později o focení d‘Abo řekla, že to byla chyba.

Carey Lowell (57) ‚‚Povolení zabíjet‘‘ (1989)

V době premiéry nové bondovky se Carey podruhé vdala. Pro tentokrát si vzala herce Griffina Dunneho. Ani z prvního ani ze druhého manželství nevzešel potomek, dítě přišlo až s příchodem třetího muže Richarda Gerea. S tím se však před dvěma lety rozvedla.

Sdílejte článek
Štítky James Bond bondgirl krásky

Přečtěte si také