TopStar

23. srpna 2017 07:33

vedran

Olympionik David Svoboda točil pro Modrý kód a oznámil konec sportovní kariéry

Moderní pětibojař a olympijský vítěz z roku 2012 oznámil, že končí se sportovní kariérou. Stalo se tak na Lipně, kde se točily exteriérové scény k primáckému seriálu Modrý kód. Jakým směrem se bude nyní kariéra sportovce ubírat, není jasné. Svoboda už dřív koketoval se showbyznysem, a tak není vyloučeno, že tu zakotví. Nebyl by první. Roman Šebrle, který moderuje na Primě Zprávy, je toho důkazem.

„Bude to pro mě velký zlom, čeká mě velká životní změna. A to nejen v pracovním, ale i v osobním životě. Když už se rozhodnu do něčeho jít, jdu do všeho s plným nasazením, zasahujeme mi to do všech oblastí mého života, tak uvidíme,“ řekl ke konci profesionální kariéry David Svoboda.

Kam jeho kroky povedou, nechtěl nyní prozradit. Své nové cesty chce odhalit až na začátku září. Ono „odhalení“ se totiž finalizuje a vypadá to, že se bude jednat o něco skutečně velkého, s velkou pompou.

I přes definitivní ukončení jeho kariéry je David skutečně v dobré kondici. Po natáčení si „jen tak“ bez tréninku vyběhl druhý ze závodů – půlmaraton po trati, která vedla nejen kolem Lipna, ale i nahoru a dolů Stezkou korunami stromů. A doběhl ve své kategorii na třetím místě. Medaile, kterou vyhrál, však bude zdá se poslední.

Pro Modrý kód točila na Lipně i zpěvačka Míša Nosková, která na Davida pěla samou chválu. „Je velmi komunikativní, na kameru fotogenický, přirozený, přitom nepřehrává, myslím, že by mohl hned před kamerou zůstat nastálo,“ uvedla Nosková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také