TopStar

4. listopadu 2013 06:50

Dagmar Dandová

Ondřej Sokol visel na trámu. Šlo o život!

Autoři kalendáře Kalendář Proměny 2014 Nadace Archa Chantal donutili herce a režiséra Ondřeje Sokola viset hlavou dolů jako oběšence na trámu. A on skutečně visel… Jako legendární Viselec z Kytice.

„Kvůli bezpečnosti jsme Ondru vytáhli na trám vždy na dvě minuty, rychle se fotilo a pak jsme ho museli spustit. Pečlivě jsme si zjišťovali, jak dlouho člověk vydrží viset vzhůru nohama, než upadne do bezvědomí a umře,“ uvedl autor kalendáře, režisér Marek Škarpa a zdůraznil, že je Ondřej Sokol v pořádku.

No… Při některý záběrech z Partičky to tak jistě nevidíme.

Symbol blázna ale vyfasovala rovnou ředitelka nadace Chantal Poullain. „Napřed máme vybrané postavy a k nim pak podle vlastního citu přiřazujeme osobnosti, které by se na jejich ztvárnění mohly hodit. Musí to bavit jak nás, tak je. A že se z Chantal stal právě Blázen," vysvětlil se smíchem fotograf Petr.

"Je jasné, že jenom blázen by s námi a našimi šílenými nápady vydržel pět let. Ale jinak, pokud se začtete do významu jednotlivých karet, je tam spousta výkladů, které přesně sedí. Navíc, fotili jsme v Bohnicích...“ dodal.

-dad-

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek

Přečtěte si také