TopStar

5. března 2019 11:15

ONLINE: Další soud Tomáše Řepky! Změní se rozsudek?

Bývalý český fotbalista Tomáš Řepka je znovu u soudu. Dříve měl totiž zpronevěřit cizí auto – prodal ho, ačkoliv mu nepatřilo. Řepkův advokát tvrdil, že nešlo o prodej, nýbrž o smlouvu o půjčce. Proti tomu měl ovšem výhrady státní zástupce. Soud se dobral rozsudku a udělil bývalému fotbalistovi 15 měsíců ve vězení nepodmíněně. Nyní pokračuje další řízení - neplacení alimentů na syna Markuse. Jak to celé dopadne vás budeme průběžně informovat. Na mí

I když Tomáš Řepka unikl vysokému finančnímu trestu, stále není známo, zda zůstane na svobodě. Uvidíme na dalším soudním stání.

14:26 Do 14. května je Tomáš Řepka povinen zaplatit 19 tisíc, které bývalé ženě dluží nebo bude potrestán. Pakliže tak učiní, bude se na dalším jednání projednávat snížená částka za alimenty. Soudce zveřejnil, že další jednání se odehraje 14. května ve 13:00.

14:06 Státní zástupce podal návrh na snížení dluhu ze 175 tisíc na 55 tisíc korun. Obhájkyně bývalého fotbalisty ale argumentovala, že i razantně snížená částka je nad Řepkovy síly. Původně měl totiž platit 15 tisíc, posléze to chtěl soud snížit na 5 tisíc, ovšem Řepka by zvládl platit pouze 2 tisíce měsíčně.

14:01 Tomáš Řepka se zdá být na pokraji sil: ‚‚Nejsem schopen. Nemám nic, vlastně nemám ani to nic. Je mi to líto, ale prostě nemám. Vím, že jsem otec, Erbová zase ví, jak jsem na tom.‘‘ V placené práci ho prý brzdí i veřejné práce. Na alimenty momentálně zkrátka nemá.

13:48 Soudce se vrací k otázce na Řepku, proč si nemůže najít práci. ‚‚Jste zdravý?‘‘ optal se. ‚‚Problém byl chybějící řidičák. Byl mi zabaven kvůli zásahu exekutora. Teď už ho mám,‘‘ odpověděl Tomáš Řepka. Dodal, že dělal jednu dobu hlídače, ale když si ho fotografové chodili fotit, byl propuštěn.

13:35 Soudce se ptá Tomáše Řepky, zda jel do Brna vlakem. V ranních hodinách totiž v těchto místech došlo ke vlakové srážce. Exfotbalista odvětil: ‚‚Ne, měl jsem řidiče.‘‘ Zároveň si postěžoval na to, že nemá řidičák, a proto ho nikdo nechce zaměstnat.

13:20 Řepka dokládá, že synovi posílal balíky. A nebyl to pouze jeden. ‚‚Mám zájem pracovat, ale nechce mě nikdo zaměstnat, protože nemám praxi, nejsem schopen uhradit výživné do pár týdnů ani měsíců. A díky paní Erbové mám exekuce a jsem schopen platit, co platím teď.‘‘ Exfotbalista se se synem viděl naposledy 10. září 2017 a minulý rok si telefonovali.

Erbová: ‚‚Celková částka, kterou poslal, bylo 4.500 Kč. (pozn. red. 5x 500 korun a jednorázově 2 tisíce korun). Jinak se nepodílel na výživném sveho syna. 6 tisíc korun krasobruslení plus přípravka 8 tisíc korun. Posledni hovor s Marcusem proběhl na Vánoce a poslal krabici s knihami, stan, pyžamo a autíčka.‘‘ V krabici prý bylo také přání od Řepkovy současné partnerky Kateřiny Kristelové.

13:10 Vlaďka Erbová předložila pět složenek, které jí Tomáš Řepka uhradil. Na ty avizovala již v minulosti. Zároveň zmínila, nakolik nákladné jsou synovy kroužky. Markus hraje hokej a krasobruslí. Také exmanželka musí platit školku.

13:05 Tomáš Řepka byl vyzván, aby promluvil, zda svůj dluh vůči bývalé manželce zaplatil. Jeho odpověď zněla: ‚‚Ne.‘‘

13:04 Soud, který projednává kauzu mezi Tomášem Řepkou a jeho bývalou manželkou Vlaďkou Erbovou ve věci neplacení alimentů na syna Markuse zahájen.

12:42 Na místo soudního procesu celá v tmavém dorazila zhruba čtvrthodinu před začátkem líčení také Řepkova bývalá žena Vlaďka Erbová. 12:39 Tomáš Řepka je na místě soudního procesu. Fotbalista dorazil na Městský soud v Brně v doprovodu tří osob. Zda jde o svědky, či přátelé prozatím není známo. Řepka neposkytuje žádné vyjádření.

Sdílejte článek

Přečtěte si také