TopStar

11. listopadu 2013 06:40

Dagmar Dandová

Oscarová Jennifer Lawrence bude opět bojovat v aréně o život

Krásná Jennifer Lawrence se jako Katniss vrací s čerstvým Oscarem na plátna kin v pokračování úspěšného filmu Hunger Games. V druhém díle s názvem Vražedná pomsta bude předvádět neuvěřitelné kaskadérské kousky.

Větší, výpravnější a dražší – takový by měl být další Hunger Games. Rozpočet filmu je také o cca 50 milionů dolarů vyšší než rozpočet „jedničky“.

Film Hunger Games: Vražedná pomsta stál 130 milionů dolarů, natáčelo se na více místech, diváci se mohou těšit na mnohem více trikových záběrů a také na davové scény z extravagantního Kapitolu.

„Rozhodli jsme se kamery IMAX použít tematicky, pouze pro pasáž z arény. Celou dobu zachováváme klasický obraz a pak, jak Katniss jede výtahem do arény, obraz se najednou roztáhne a doslova otevře,“ líčí režisér filmu Francis Lawrence, který natočil obrazově výrazné filmy Constantine nebo Já, legenda.

Co se bude dít?

Vítězství Katniss a Peeta Mellarka v 74. ročníku Hunger Games způsobilo vzpouru proti vládě. To už je pro prezidenta Panemu velmi pádný důvod, aby se obou hrdinů zbavil. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény.

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek

Přečtěte si také