TopStar

28. dubna 2018 06:51

Osmdesátiletý komik Bill Cosby usvědčen ze znásilnění!

Jen před pár hodinami byl americký komik Bill Cosby (80) obviněn v omámení a znásilnění Andrey Constand roku 2004. Cosbymu teď hrozí až 10 let trestu odnětí svobody. Podle agentury AP ale dostane herec trest nižší.

Podle všeho měl Bill Cosby svou oběť omámit prášky v kombinaci s vínem. Následkem toho nebyla dívka schopna pohybu a Cosby situace zneužil. Cosby ale jakékoli násilí popírá a tvrdí, že k sexuálnímu styku skutečně došlo, ovšem za souhlasu obou stran. Roku 2006 se prý dohodli na mimosoudním vyrovnání, ale před rokem byl případ znovu otevřen.

Proces začal 9. dubna u soudu v pensylvánském městě Norristown. Nejde ovšem o jediný případ, který se ve vztahu ke Cosbymu otevřel. Celkem se objevilo kolem 50 žen, které obvinily komika v sexuálním obtěžování a znásilnění. Cosby všechna nařčení popírá. U soudního procesu žádal prokurátor o okamžité poslání do vězení. Prý má letadlo a mohl by uprchnout. Cosby ovšem vybuchl a přes celou soudní síň zvolal: ‚‚Žádné letadlo nemám, blbe.‘‘

Bill Cosby se sice plánuje odvolat, nebude mu to ale asi nic platné. Soud rozhodl, že herec může zůstat do vynesení rozsudku na svobodě a určil kauci ve výši 21 milionů korun. ‚‚Spravedlnost byla naplněna. Jsme šťastné, že ženy byly konečně vyslyšeny,‘‘ nechala se veřejně slyšet zástupkyně některých žalujících žen.

V dětství byl Cosby především maminčin mazánek. Jako chlapec vídával svého otce velmi málo, protože ten dělal stewarta na vojenské lodi. Jeho matka na něj měla velký vliv a byla i jeho první skutečnou ‚‚divačkou‘‘. Bill studoval ve Philadelphii na Temple University a chtěl se stát učitelem tělesné výchovy. Po nocích si přivydělával jako barman a právě v barech našel vděčné obecenstvo pro svůj lidový humor. Po dosažení oslnivého úspěchu v televizi to Cosby zkusil i s psaním (jeho kniha ‚‚Fatherhood‘‘ se na 54 týdnů stala bestsellerem) a zpíváním (nazpíval 21 alb, která mu vynesla osm Gold Records a pět cen Grammy).

Sdílejte článek

Přečtěte si také