TopStar

13. ledna 2014 11:14

Pacient Schumacher: Lékaři se ho bojí probrat? Bitva doktorů zuří

Každý den v umělém spánku poškozuje zejména játra a plíce Michaela Schumachera, který se zranil už před více než čtrnácti dny. Lékaři by ho měli začít probouzet z umělého spánku. Zatím ale váhají. Množí se hlasy, že se toho bojí.

Podle některých informací se druhá operace hlavy, kterou Michael Schumacher podstoupil v Grenoblu, nepovedla tak, jak si lékaři představovali.

Proto zatím odborníci nezačali s probouzením z umělého spánku, mají ale v plánu zahájit sérii testů k prozkoumání rozsahu poškození mozku.

Rojí se zprávy, že se lékaři bojí reakce těla na probouzení a tak jako "jistější" variantu volí umělý spánek. Ten je nebezpečný zejména podáváním medikamentů, které ničí játra. Mnoho lékařů proto grenobelské neurology tvrdě kritizuje. Mezi nejhlasitější patří například vedoucí kliniky úrazového lékařství v Hamburku Heinzpeter Moecke.

Neurologové v Grenoblu jsou pod drobnoledem odborné i laické veřejnosti. Opakovaně žádají o trpělivost, důvěru rodiny zatím mají. Zároveň upozorňují, že se v souvislosti se Schumacherem objevují nepodložené spekulace.

Denní péče o Michaela Schumachera stojí dva tisíce euro. Zranil se 29. prosince, podrobnosti k nehodě v připojených článcích. Pokud nehodu přežije, trvalé následky mohou zahrnovat poruchy paměti, řeči, epileptické záchvaty, chorobnou spavost a další zdravotní komplikace. Případný návrat do života bude trvat týdny, měsíce i roky.

Sdílejte článek
Štítky spánek lékař Michael Schumacher játra neurolog umělý spánek Grenobl

Přečtěte si také