TopStar

8. ledna 2014 12:50

Michael Schumacher: Vyšetřovatelé nehody promluvili! Čerstvé INFO!

Vyšetřovatelé nehody mistra světa F1 Michaela Schumachera z 29. prosince předstoupili před novináře a zveřejnili nejčerstvější závěry své práce. "K nehodě došlo devět metrů od sjezdovky," řekli například.

Případu se věnuje oddělení vyšetřovatelů z nedalekého Albertwille. Podobných nehod údajně za sezonu dostane "na stůl" padesát.

Vyšetřovatelé sdělili, že se Michael Schumacher snažil "snížit svou rychlost", terén v místě nehody byl však příliš rychlý a lyžaře zaskočilo "několik zatáček". Devět metrů od hlavní sjezdovky ve volném terénu Michael narazil hlavou do skály. Na helmě, která mu zachránila život (bohužel jen prozatím, protože jeho stav je stále kritický) měl kameru snímající jízdu. Její záznam mají vyšetřovatelé k dispozici a zatím je předmětem zkoumání. Kameru měla totiž několik dní rodina Schumacherových, z neznámých důvodů ji odevzdala až po pěti dnech.

Těsně předtím, než se Schumacher dostal do potíží, lyžoval pomalu, přestože je podle vyšetřovatelů velmi zdatný lyžař. Přesná rychlost v okamžiku nehody nebyla zatím stanovena, nepřekročila však podle dostupných svědectví třicet kilometrů v hodině.

Manželku Michaela Schumachera tým vyšetřovatelů pochválil za spolupráci. Dodáváme, že včera vyzvala novináře, aby opustili nemocnici v Grenoblu. "Je to důležité pro můj a Michaelův boj, aby lékaři mohli pracovat v klidu a nemocnice fungovat v běžném režimu," řekla.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky nehoda rychlost sjezdovka Michael Schumacher lyžař terén čerstvý

Přečtěte si také