TopStar

16. září 2013 06:50

Dagmar Dandová

Patrasová promluvila: Mučili ji mýdlem

Herečka Dáda Patrasová (57) zavzpomínala na jednu ze svých nejslavnějších rolí v seriálu Návštěvníci. Jako sexy Emilia Fernandez alias Káťa provokovala mužské fantazie všech věkových kategorií. Natáčení ale prý žádná legrace nebyla, několik hodin z ní každý den dělali lebkouna.

„Musela jsem být v seriálu holohlavá, takže jsem v maskérně vždy trávila minimálně tři hodiny. První se rozpustilo mýdlo ve vodě a tou hmotou mi vlasy hrozně zafixovali. Na to mi nasadili pleš a pak to ještě jednou zatvrdili,“ vyprávěla nám Patrasová na křtu nové desky Štefana Margity. „Měla jsem pak úplně zničené vlasy, to bylo hrozné!“ dodala.

V době natáčení jí bylo šestadvacet a na plac za ní jezdil budoucí manžel Felix Slováček. „Maminka z toho zpočátku nebyla moc nadšená, protože byl Felix starší, ale nakonec se s tím smířila. Co jí také zbývalo, že?“ vzpomínala Patrasová.

Po dokončení Návštěvníků se se Slováčkem hned vzali a brzy už byl na světě malý Felix.

Ze seriálu se stala naprosto kultovní záležitost a dokonce se uvažovalo i o jeho coververzi. „To by podle mě vůbec nemělo smysl. Viděla jsem teď i novou včelku Máju a má úplně příšernou hudbu. Bez Karla Svobody to prostě není onoa stejné by to bylo i u nových Návštěvníků. Díky jeho emotivní muzice se lidem z paměti jen tak nevymažou,“ řekla nám Patrasová. „Ten seriál je naprosto nadčasový, scenárista Ota Hofman a režisér Jindřich Polák tak o 30 let předběhli dobu.“

-dad-

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také