TopStar

7. února 2014 16:56

Paul Potts je v Praze: Kvůli Rusalce si láme jazyk. Bojí se Plesu v Opeře?

Čeština není nic snadného. A legendární tenorista Paul Potts se rozhodl pro opravdu odvážný krok. Zítra v Praze v Opeře zazpívá árii prince z Dvořákovy Rusalky v originále. Které české slovo mu dělá největší potíže?

"Snažil jsem se velmi společně se svým učitelem hudby, aby všechno dobře dopadlo," řekl Paul Potts na tiskové konferenci, ale připustil, že slovo "přesličná" je poněkud složitější (princ si pro svou Rusalku mohl vybrat jednodušší poklonu. "Miluji Dvořáka, vyrůstal jsem na něm," složil ovšem Paul Potts poklonu české hudbě.

Nevybavujete si Paula Pottse přesně. Tak si vzpomeňte na úžas, který vyvolal, když předstoupil před porotu sloutěže Británie má talen a ohromil nejen diváky, ale i nesmírně přísného porotci Simona Cowella. Od té chvíle jeho život nabral raketový vzestup. Vypráví o tom film One Chance, který bude mít dnes slavnostní pražskou premiéru ve Slovanském domě.

Připomeňte si samotný začátek jeho neuvěřitelného životního příběhu. To ještě prodával mobilní telefony a opera byla jen jeho koníčkem:

Paul Potts bydlí v hotelu InterContinental a zdrží se do neděle. "Jsem tady už popáté a vracím se nesmírně rád."

Přijel především proto, aby zazpíval na Plese v Opeře, který se koná v sobotu v Praze. Výtěžek plesu poputuje Nadaci Terezy Maxové a pomůže také charitativnímu projektu Srdcerváči, určtěnému pro vytváření pracovních příležitostí handicapovaným.

Paul Potts tančit prý bude jen jednou s ředitelkou plesu, paní Zuzanou Vinzens, které v žertu doporučil, aby si vzala střevíčky s okovanou špičkou. "Manželka mě při tanci pravidelně informuje, že mám obě nohy levé."

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také