TopStar

13. června 2014 15:25

Táňa Sáblíková

Perný pohřební týden Josefa Rychtáře: Co všechno stihl?

Josef Rychtář po dnech ukrývání opět vylezl a hned měl plno práce! A co všechno za pět dní zvládl?

Pondělí

Vdovec po Ivetě Bartošové se v pondělí vydal ke kolejím. A rovnou na místo, kde svůj život před více jak měsícem zpěvačka ukončila. A jal se po násypu přecházet a hledat to správné místo, kde by se vyjímal vzpomínkový kříž připomínající právě Ivetu. Kvůli tomu také prošvihl soudní stání, které měl ve sporu se svou exmanželkou Darinou. Večer mu navíc přišel i balík ze Slovenska. Tam si nechal vytvořit kříž jako památník na zesnulou Ivetu Bartošovou.

Úterý

Přestože venku panovala tropická vedra, zhrzený Rychtář nelenil a v úterý ráno za asistence zvukaře Standy a Ivetina fanouška Veselého vyrazil s krumpáčem a lopatou k trati opět. Po několika hodinách práce vznikla díra, určená právě pro dřevěný kříž s iniciály Ivety a datem úmrtí.

Středa

Přelom pracovního týdne znamenal přelom i pro Rychtáře. A také velkou čáru přes rozpočet. Hasičský sbor totiž nelenil a pracně vykopanou díru z předchozího dne opět zasypal. Josef Rychtář totiž nedodržel bezpečnou vzdálenost 30 metrů a neměl ani povolení pro umístění artefaktu.

Čtvrtek

Naděje Rychtáře o umístění kříže pomalu mizí, policie totiž po celý den hlídala koleje v pražské Uhříněvsi. Vdovec tak neměl sebemenší šanci se na místo vrátit a dokončit, co započal v pondělí, respektive v úterý.

Pátek

Oči pro pláč mu ale dlouho nezůstaly. V pátek brzy ráno totiž kamenictví zhotovující Ivetin náhrobek přijelo na říčanský hřbitov a posadilo ho na své místo. A na Rychtářovy poměry lze říci, že jde dokonce i o povedený a decentní náhrobek. A co že na něm je? Fotka Ivety, hudební osnova a noty a nápis „Děkuji Vám Andělé“. Před hrobem je ještě vyrytý podpis české zpěvačky, aby se na něj nezapomnělo.

A tak si říkáme, co asi Rychtářovi přinese víkend?

Chcete vědět nějaké další novinky? Tady jsou:


Přečtěte si také