TopStar

17. června 2014 13:50

Lucie Průchová

Petr Novotný je z toho venku: Pustil se do natáčení filmu!

Po mozkové příhodě, kterou bavič Petr Novotný (66) utrpěl loni v říjnu na pražském letišti, to vypadalo, že už se na jeviště a před filmovou kameru nikdy nepostaví. Všechno je ale jinak.

Přestože po prodělané mrtvici nedokázal pohnout rukou a ani mluvit, silou vůle dokázal zmobilizovat všechny své síly a znovu se zapojit do pracovního života. „Všechno jde pomalu, ale lepší se to,“ svěřil se Novotný. „Mám problém s mluvením a nenacházím slova. Ale co mám říct, to se naučím, v tom problém není,“ objasnil herec, proč se mohl zapojit do natáčení připravovaného filmu Modelky s. r. o. a dodal, že i díky natáčení je znovu plný života.

Bavič Novotný ovšem není jediný z hereckého štábu, kdo se potýká se zdravotními problémy. Ty komplikují život rovněž herečce Regině Rázlové (66), která trpí roztroušenou sklerózou a film natáčí po dlouhých sedmnácti letech. „Je tu fajn parta lidí, nabíjí mě to a dává mi to chuť žít,“ svěřila se herečka, kterou ještě před časem trápilo, že se své profesi nevěnuje tak, jak by si sama přála.

-fš-

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také